Author Archives: sosw

REGULAMIN VI EDYCJI MIĘDZYSZKOLNEGO PONADREGIONALNEGO KONKURSU HISTORYCZNO-PLASTYCZNEGO PT. „HISTORIA MALOWANA”

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sulęcinie organizuje międzyszkolny ponadregionalny konkurs historyczno-plastyczny „ Historia malowana”

Posted in Uncategorized | Leave a comment

W tym roku jesteśmy z WOŚP po raz 8.

W niedzielę 14 stycznia 2018 roku, w kilkustopniowym mrozie z gorącymi sercami wśród setek tysięcy wolontariuszy 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którzy wyszli  na ulice polskich miast, byliśmy i my: Kinga, Kuba, Damian i Adam  wraz z opiekunkami.  Jak  … Continue reading

Życzenia świąteczne…

Posted in Uncategorized | Leave a comment

Co każdy konsument powinien wiedzieć, czyli wizyta Powiatowego Rzecznika Konsumentów w SOSW w Sulęcinie

19 grudnia samorząd uczniowski w SOSW zorganizował spotkanie uczniów gimnazjum i Szkoły Przysposabiającej do Pracy z Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów- Agnieszką Bartosik-Rzyczkowską.  Celem spotkania edukacyjno-informacyjnego było przekazanie wiedzy z zakresu praw konsumenckich i umiejętności korzystania z niej.

Uczniowie SOSW w Sulęcinie na meczu Lecha Poznań

Jeszcze do końca nie opadły emocje uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Sulęcinie po meczu Polska – Meksyk, a już mieli okazję uczestniczyć w kolejnym wydarzeniu sportowym, jakim był mecz piłki nożnej Lotto Ekstraklasy pomiędzy Lechem Poznań a Cracovią Kraków. … Continue reading

Adwentowe wianki w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sulęcinie

Nieodzownym elementem adwentu w  krajach niemieckiego obszaru językowego jest wianek adwentowy. Jest to najczęściej słomiany krążek pokryty  zielonymi gałązkami, na którym umieszcza się  cztery świeczki. Te symbolizują cztery kolejne niedziele adwentu.