Category Archives: Uncategorized

Listopadowe sukcesy uczniów SOSW w Sulęcinie.

Jubileusz 100-lecia PCK w tym roku uczczono w sposób szczególny. Uczniowie naszej szkoły wymalowali prace na 40. Wojewódzki Konkurs Plastyczny o tematyce Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. W konkursie wzięło udział 518 dzieci i młodzieży z 53 placówek oświatowych województwa … Continue reading

Posted in Uncategorized | Leave a comment

Wernisaż prac plastycznych VII edycji Międzyszkolnego Wojewódzkiego Konkursu Historyczno-Plastycznego „Historia malowana” (07.11.2019r.)

Maria Skłodowska-Curie, Jan Matejko, Barbara Radziwiłłówna,   Królowa Jadwiga, Bolesław Chrobry- pierwszy król Polski w stroju koronacyjny z włócznią św. Maurycego – są to tylko niektóre tytuły zwycięskich prac konkursu „Historia malowana”, które można oglądać w Sulęcińskim Ośrodku Kultury.

Posted in Uncategorized | Leave a comment

„Kochamy Cię Polsko.” (07.11.2019r.)

 11 listopada jest dniem szczególnym dla każdego Polaka, jest dniem szczególnym również w Naszej Szkole. Uroczysty apel upamiętniający tę datę rozpoczęły  pięknie odśpiewane cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. W tym dniu nauczyciele i uczniowie przypięli biało-czerwone kotyliony.

Posted in Uncategorized | Leave a comment

XI Szkolny Konkurs Recytatorski „Co słonko widziało” (29.10.2019r.)

Dnia 29.10.2019 r. odbył się XI Szkolny Konkurs Recytatorski „Co słonko widziało…”. Organizowany w Miesiącu Bibliotek Szkolnych konkurs  wpisał się w naszą tradycję szkolną. Biorących w nim udział uczniów jest coraz więcej. Łącznie wystąpiło 25 uczniów.

Posted in Uncategorized | Leave a comment

„Jesienne grzybobranie”

25 października 2019r. wychowankowie oddziałów przedszkolnych przy SOSW w Sulęcinie pod opieką swoich wychowawczyń i pracowników Ośrodka, wybrali się na Uroczysko Lubniewsko w Żubrowie.  Podczas podróży w wyznaczone miejsce na twarzach przedszkolaków było widać przejęcie i lekki niepokój, gdyż dla … Continue reading

Posted in Uncategorized | Leave a comment

Biliśmy rekord z WOŚP (16.10.2019r.)

W dniu 16 października podczas Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sulęcinie, zorganizował i wziął udział ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w pierwszej pomocy.

Posted in Uncategorized | Leave a comment