Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej intelektualnie w Gorzowie Wlkp.

WP_20170509_012Już po raz piąty mieliśmy zaszczyt i okazję wziąć udział w Dniu Godności Osób Niepełnosprawnych intelektualnie, które zostało zorganizowane przez Koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Gorzowie Wlkp.

W tym dniu zostaliśmy zaproszeni do Teatru im. Juliusza Osterwy, gdzie nasi uczniowie z Zespołów Edukacyjno-Terapeutycznych w Szkole Podstawowej i Gimnazjum oraz Szkoły Przysposabiającej do Pracy zaprezentowali swoje umiejętności taneczne na deskach teatru w dwóch tańcach: ” Belle, belle, belle” oraz w tańcu ze słynnego musicalu „La la land”.
Dzieci były przygotowywane pod kierunkiem swoich nauczycielek z klas ZET i SPdP.

W tym roku głównymi koordynatorkami występu były pani Ewa Szczepańska i pani Małgorzata Gąsiorek.
Celem obchodów Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych intelektualnie jest sprzeciw wobec dyskryminacji tych osób we wszystkich sferach życia codziennego i społecznego. Ten szczególny dzień jest dniem manifestowania tolerancji równouprawnienia, więc nie mogło nas tam zabraknąć. Oczywiście jak zawsze daliśmy z siebie 200% i nie możemy się doczekać spotkania za rok.

Małgorzata Gąsiorek