Dzieci i młodzież u stóp Figury MB Fatimskiej… (13.09.2017r.)

02 (1)W dniach 12 i 13 września nasza parafia gościła Figurę Matki Bożej Fatimskiej, poświęconą przez Ojca Św. Franciszka, która jako jedna z sześciu wędruje po całym świecie w roku 100 rocznicy Objawień Fatimskich.

W związku z tym wydarzeniem 13 września – na progu nowego roku szkolnego 2017/2018 – wychowankowie SOSW w Sulęcinie razem z Dyrekcją oraz nauczycielami uczestniczyli w czuwaniu i modlitwie różańcowej przy Figurze MB Fatimskiej, prosząc o potrzebne łaski dla siebie, swoich bliskich, nauczycieli i wychowawców. Uczniowie oraz nauczyciele odczytali Akt oddania się Matce Bożej, zawierzając i prosząc, by Ona sama otaczała ich matczyną opiekę i troską.

„Maryjo, polecamy Tobie nasze intencje na początku roku szkolnego, z którymi przychodzimy do Ciebie:
– polecamy Ci katechetów, nauczycieli i wychowawców, aby formowali w dzieciach i młodzieży gotowość do niesienia pomocy innym ludziom;
– prosimy Cię za rodziców, aby pomagali dzieciom wypełniać wolę Boga w codziennym życiu;
– prowadź Maryjo dzieci i młodzież do szkoły, gdzie wzrastać będą w mądrości i w latach, w łasce u Boga i u ludzi”.

Następnie ks. Dariusz przypomniał wszystkim krótką historię dzieci z Fatimy oraz orędzie, które przekazała Maryja Łucji, Hiacyncie i Franciszkowi. Każdy, kto chciał, mógł podejść i poprzez ucałowanie przyjąć Szkaplerz, oddając się i powierzając w tym geście swoje życie Matce Bożej.

Robert Okopień