„BĄDŹ BEZPIECZNY PRZEZ CAŁY ROK” (19.09.2017r.)

03 (10)9 września 2017 r. p. asp. szt.  Alina Słonik i p. asp. szt. Andrzej Barciński z Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie przybyli do SOSW w Sulęcinie na spotkanie prewencyjne z dziećmi i młodzieżą naszej placówki. Realizując działania w ramach programu „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny” omówili bezpieczną drogę do szkoły i do domu.

Omówiono wszelkie niebezpieczne zachowania, które czyhają na pieszych i rowerzystów oraz zwrócili uwagę nakonieczność noszenia odblasków. Po części teoretycznej najmłodsi wychowankowie Ośrodka pod czujnym okiem policjantów i wychowawców, ubrani w ofiarowane im przez KPP Policji w Sulęcinie  kamizelki, udali się na pobliskie przejście dla pieszych, gdzie mogli w praktyce przećwiczyć prawidłowe przechodzenie przez drogę. W geście podziękowania policjantom za cenne wskazówki, uczniowie kl. I-III SP, przekazali samodzielnie wykonaną laurkę.

K. Dziadas