Dzień pełny wrażeń (11.10.2017r.)

07 (12)Zbliżający się Dzień Edukacji Narodowej stał się pretekstem do pierwszego w historii pasowania na przedszkolaka.

 Amanda, Sandra, Adaś, Kuba i Jakub w obecności znakomitych gości – Pani Dyrektor Danuty Malinowskiej, Pana Starosty Sulęcińskiego Adama Basińskiego, Rodziców, nauczycieli oraz starszych kolegów złożyli  przedszkolne uroczyste ślubowanie i obiecali być dzielnymi przedszkolakami tj.: „pilnie świat poznawać, być zawsze uśmiechniętym, słuchać pani  oraz grzecznie bawić się”.

Następnie Pani Dyrektor  w asyście Pana Starosty  kładąc na ramieniu każdego dziecka „czarodziejski czerwony  ołówek” dokonała uroczystego aktu pasowania nadając im miano Przedszkolaka. Po pasowaniu dzieci otrzymały okolicznościowe dyplomy i  drobne prezenciki niespodzianki.

Ślubowanie składali nie tylko przedszkolaki, ale również ich rodzice:
Zawsze mieć w pamięci, że moje dziecko jest unikalnym darem, słuchać uważnie i zawsze z nim rozmawiać , doceniać w dziecku to, co w nim najlepsze, cieszy się jego dzieciństwem” – tak brzmiał tekst roty rodzicielskiego ślubowania..

Następnie piękne i ciepłe  życzenia wszystkim nauczycielom z okazji ich święta złożył Marcin – uczeń klasy V, a grupa uzdolnionych muzycznie  uczniów pod kierunkiem nauczycielki muzyki Diany Chajec, w sposób niezwykle barwny i humorystyczny zaprezentowała przepiękną część artystyczną .

Uwieńczeniem uroczystości dla pełnoprawnych już przedszkolaków był dzień w przedszkolu spędzony wspólnie z rodzicami, wspólne zabawy, rozmowy, wspólny słodko-owocowy poczęstunek. Na pewno będzie to  niezapomniany dzień, zarówno dla dzieci jak i dla rodziców.

Dziękujemy za te mile spędzone chwile.

Barbara Nowak – Mazurczak

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.