SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY ŚWIĘTOWAŁ 50 URODZINY!

50lecie soswObchody Złotego Jubileuszu sulęcińskiego SOSW pod hasłem „Razem tworzymy lepszy świat! rozpoczęła uroczysta Msza św. w intencji społeczności szkolnej i byłych pracowników. Nabożeństwo w kościele p.w. św. Mikołaja w Sulęcinie celebrował Proboszcz Parafii Ks. Kan. Piotr Mazurek, a chór parafialny ARKA wzbogacił pięknym śpiewem.

W sali widowiskowej Sulęcińskiego Ośrodka Kultury, gdzie odbywały się dalsze uroczystości zgromadzili się znamienici goście, tj. przedstawiciele władz samorządowych i wojewódzkich, dyrektorzy placówek oświatowych i administracji publicznej oraz uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły, obecni i emerytowani. Zaproszenie na Jubileusz przyjęli:

1. Małgorzata Łukiewska – dyrektor Gabinetu Zarządu Urzędu Marszałkowskiego, z ramienia Pani Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbiety Anny Polak;
  2. Agnieszka Kraska i Sylwia Czujko-Bury z Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego, z ramienia Wojewody Lubuskiego Pana Władysława Dajczaka;
  3. Iwona Gruca–Koordynator Terenowego Zespołu Wizytatorów z ramienia Lubuskiego Kuratora Oświaty Pani Ewy Rawy;
  4. Tomasz Prozorowicz – Wicestarosta Sulęciński
  5. Dariusz Ejchart –Burmistrz Sulęcina
  6. Iwona Walczak – zastępca Burmistrza Sulęcina
  7. Agnieszka Sławiak – członek Zarządu Powiatu Sulęcińskiego, Kierownik WTZ w Sulęcinie
  8. Barbara Basińska – Konsultant Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp.,
  9. Marta Szachniewicz – Przewodnicząca Rady Rodziców SOSW w Sulęcinie
  10. Joanna Różańska – Kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sulęcinie
  11. Natalia Wójcik – Dyrektor Domu Dziecka w Sulęcinie
  12. kpt. Waldemar Konieczny – Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sulęcinie
  13. Alina Konopko-Żelechowska – Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Tursku
  14. Andrzej Żelechowski – Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie
  15. Maciej Tonder – Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sulęcinie
  16. Eugeniusz Sembratowicz – Prezes Międzyszkolnego Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Postomia” Sulęcin-Kołczyn
  17. Zbigniew Dauksza – przewodniczący ZNP
  18. Aleksandra Jasicka – Dyrektor I LO w Sulęcinie
  19. Witold Butkiewicz – Wicedyrektor ZSLiZ w Sulęcinie
  20. Ewa Janicka – Dyrektor Przedszkola nr 2 w Sulęcinie
  21. Izabela Hutyra – Dyrektor Szkoły Podstawowej Jana Pawła II w Sulęcinie
  22. Sławomir Słonik – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie
  23. Emil Błaszkowski – Dyrektor ZSS nr 14 w Gorzowie Wlkp.
  24. Bożena Iwaśków – Dyrektor Przedszkola w Torzymiu
  25. Teresa Mazur – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Trzemesznie Lubuskim

Honory gospodarza uroczystości pełniła Dyrektor SOSW pani Danuta Malinowska, która we wspomnieniach przybliżyła zebranym rys historyczny oraz przyjęła życzenia, kwiaty i prezenty od zaproszonych gości. Listami gratulacyjnymi i kwiatami podziękowała byłym dyrektorom placówki za zaangażowanie, trud i pracę włożoną w rozwój Ośrodka. Zaprezentowano gościom pokazy multimedialne o tym, jak było, jest i będzie. Oprawę uroczystości w postaci występów artystycznych zapewnili niezawodni uczniowie szkoły. Gościom dedykowali wspaniały, radosny i wzruszający koncert, na który składał się taniec hip-hop „Low”, instrumentalny utwór Johanna Straussa „Polka Tritsch–Tratsch”, taniec „Ptaki” do piosenki G. Turnaua. Zwieńczeniem Jubileuszu był piętrowy tort oraz urodzinowe „Sto lat” zagrane przez uczniów na bum-bum rurkach i odśpiewane przez wszystkich gości.

Funkcję Dyrektora Placówki w ciągu 50 lat jej istnienia pełnili:

1. Józef Biliński (1967-1969)
  2. Józef Szober (1969-1978)
  3. Anna Papińska (1978-1980)
  4. Helena Strasz (1980-1985)
  5. Krystyna Niedopytała (1985-1990)
  6. Irena Konopska (1990-1999)
  7. Stefan Niedopytała (1999-2004)
  8. Danuta Malinowska ( 2004-2007)
  9. Małgorzata Góra (2007)
  10. Arkadiusz Kałużny (2007-2008)
  11. Aneta Michalska (2008-2009)
  12. Małgorzata Góra (2009)
  13. Krystyna Tylczyńska (2009-2013)
  14. Danuta Malinowska (obecnie – od kwietnia 2014 r.)

Na zakończenie oficjalnej części uroczystości gości zaproszono do sali kameralnej na urodzinowy tort i poczęstunek oraz wspólne kuluarowe rozmowy – wspomnienia przy wystawie fotograficznej.

Piątkowe obchody Jubileuszu zwieńczył wielki Bal Jubileuszowy, który odbył się w Ośrodku KORMORAN w Sulęcinie.

Anna Szemitko