PIĘKNA MALOWANA HISTORIA

DSC_4284W sali kameralnej Sulęcińskiego Ośrodka Kultury po raz trzeci zagościła wystawa prac pokonkursowych  tym razem V edycji  Wojewódzkiego Międzyszkolnego Konkursu  Historyczno-Plastycznego pt. „Historia malowana”. Wystawa została przygotowana we współpracy Sulęcińskiego Ośrodka Kultury i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulęcinie.

Wystawę prac otworzyły pani Anna Gwizdek-instruktor w sekcji plastycznej Sulęcińskiego Ośrodka Kultury oraz pomysłodawczyni konkursu, nauczycielka historii w SOSW Wioletta Kaźmierczak. W uroczystości uczestniczyli: wicestarosta sulęciński – Tomasz Prozorowicz, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulęcinie – Danuta Malinowska oraz przedstawiciele lokalnych mediów. Wyjątkowymi gośćmi wystawy byli uczniowie  SOSW z nauczycielami, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków wraz z opiekunką panią Jadwigą Nitecką oraz pensjonariusze Domu Opieki Społecznej w Tursku wraz z opiekunką.

Na wystawie oglądać można nagrodzone  prace uczestników V  edycji konkursu  we wszystkich pięciu kategoriach konkursowych. Uroczystość podsumowania konkursu odbyła się 1 czerwca br. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sulęcinie. W konkursie wzięło udział 40 placówek oświatowych z województwa lubuskiego i wielkopolskiego. Nagrodzono 29 prac spośród 353 nadesłanych na konkurs.

Z pięknych prac uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i ośrodków szkolno-wychowawczych spoglądają m.in.: Lech, Czech, Rus, Mieszko I, żołnierze niezłomni, kosynierzy, Józef Piłsudski, Mikołaj Kopernik, Ignacy Paderewski, Maria Skłodowska-Curie czy królowa Jadwiga. Autorzy przedstawiali takie wydarzenia i zagadnienia historyczne jak: chrzest Polski w 966 r., II wojna światowa, germanizacja narodu polskiego, bitwa pod Grunwaldem, Powstanie Warszawskie. Wiele prac wykonanych różnymi technikami malarskimi charakteryzowało się wysokim poziomem umiejętności artystycznych ich autorów.

Wystawę można oglądać do końca listopada. Serdecznie zapraszamy do jej odwiedzenia.

Informacje o naszym konkursie publikowane są w Przekroju Lokalnym, Gazecie Lubuskiej.