Uczniowie SOSW w Sulęcinie na meczu Polska – Meksyk

IMG_516813 listopada 2017 był dniem, który na bardzo długo zapadnie w pamięci uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Sulęcinie. To właśnie w tym dniu spełniło się marzenie tych, którzy mieli niepowtarzalną okazję obejrzeć na żywo towarzyski mecz piłki nożnej Polska – Meksyk.

Zanim jednak wybrali się wraz z opiekunami Panią Danutą Jagodzińską i Panem Arturem Duź na Stadion Energa w Gdańsku, by najgłośniej jak potrafią dopingować reprezentację Polski, zwiedzali Sopot. Spacerowali po najdłuższym molo w kraju oraz po najbardziej znanej ulicy Sopotu tzw. „Monciaku”. Odwiedzili również Pijalnię Wód Solankowych oraz punkt widokowy znajdujący się na III piętrze Domu Zdrojowego. Następnie na uczestników wycieczki czekała wielka niespodzianka, jaką było spotkanie z naszymi kadrowiczami Jakubem Błaszczykowskim oraz Maciejem Makuszewskim, którzy rozdawali swoje autografy oraz cierpliwie pozowali z uczniami do zdjęć. Przed meczem udali się na Westerplatte pod Pomnik Obrońców Wybrzeża, by oddać hołd tym, którzy przelewali krew za naszą Ojczyznę. A wieczorem pełni energii wraz z ponad 32 tysiącami kibiców wspierali z trybun Polskich piłkarzy. Niestety po 90 minutach gry drużyna trenera Adama Nawałki uległa Meksykowi 0 – 1. Pomimo porażki wszyscy byli pod wielkim wrażeniem całego meczu oraz oprawy, jaka mu towarzyszyła. Nad ranem następnego dnia zmęczeni, ale i bardzo szczęśliwi, wrócili do Sulęcina, snując plany na kolejne wyjazdy pełne wrażeń.

Artur Duź
Foto: Artur Duź