Uczniowie SOSW w Sulęcinie na meczu Lecha Poznań

IMG_5879Jeszcze do końca nie opadły emocje uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Sulęcinie po meczu Polska – Meksyk, a już mieli okazję uczestniczyć w kolejnym wydarzeniu sportowym, jakim był mecz piłki nożnej Lotto Ekstraklasy pomiędzy Lechem Poznań a Cracovią Kraków. 10 grudnia 2017 roku odbyła się dziesiąta edycja akcji „Kibicuj z klasą”, która zgromadziła na INEA Stadion wielu młodych fanów piłki nożnej.
Celem akcji jest popularyzacja wśród młodzieży piłki nożnej, wspieranie kulturalnym dopingiem swojej ulubionej drużyny oraz kształtowanie postaw tolerancji wobec innych zespołów i ich kibiców. Podczas meczu było wszystko, co kibice lubią najbardziej. Były wielkie emocje, szybkie akcje i wiele sytuacji do strzelenia gola pod jedną i drugą bramką. Niestety do przykrej sytuacji doszło w 25 minucie, kiedy to poważnej kontuzji doznał Maciej Makuszewski, którego nasi uczniowie mieli możliwość spotkać i poznać osobiście przed meczem reprezentacji Polski z Meksykiem w Gdańsku. Kontuzja okazała się na tyle poważna, że naszego reprezentanta nie zobaczymy już w tym sezonie na boisku. Za Pana Maćka nasi uczniowie trzymają mocno kciuki i życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. Mecz pomimo wielu sytuacji podbramkowych zakończył się jednobramkową wygraną Lecha 1- 0.

Artur Duź
Foto: Artur Duź