Co każdy konsument powinien wiedzieć, czyli wizyta Powiatowego Rzecznika Konsumentów w SOSW w Sulęcinie

IMG_20171219_132610_resized_20171220_04103793519 grudnia samorząd uczniowski w SOSW zorganizował spotkanie uczniów gimnazjum i Szkoły Przysposabiającej do Pracy z Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów- Agnieszką Bartosik-Rzyczkowską.  Celem spotkania edukacyjno-informacyjnego było przekazanie wiedzy z zakresu praw konsumenckich i umiejętności korzystania z niej.

Pani Rzecznik przekazała w formie ciekawej prezentacji multimedialnej, jak należy postępować z wadliwy towarem zakupionym w sklepie stacjonarnym i  w Internecie oraz z jakimi sprawami można zwracać się do Rzecznika Praw Konsumentów.

Uczniowie mieli okazję porozmawiania o swoich konsumenckich doświadczeniach i otrzymania informacji na temat sposobów rozwiązywania spraw w przypadku indywidualnych naruszeń  praw konsumenta zgodnie z obowiązującym prawem. Uczestnicy spotkania otrzymali również materiały edukacyjne – broszury.