W tym roku jesteśmy z WOŚP po raz 8.

IMG_20180114_084938W niedzielę 14 stycznia 2018 roku, w kilkustopniowym mrozie z gorącymi sercami wśród setek tysięcy wolontariuszy 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którzy wyszli  na ulice polskich miast, byliśmy i my: Kinga, Kuba, Damian i Adam  wraz z opiekunkami.  Jak  co  roku Samorząd   Uczniowski  z   wielką chęcią i zaangażowaniem włączył się w akcję niesienia pomocy potrzebującym.

W tym roku zachęcaliśmy do okazania serca dla najmłodszych dzieci, gdyż celem akcji było pozyskanie środków dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Staraliśmy się wesprzeć zakup tak ważnych sprzętów  dla oddziałów neonatologicznych jak: stanowiska do resuscytacji noworodków, nowoczesne inkubatory, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, pompy infuzyjne, a także sprzęt diagnostyczny, jak chociażby specjalistyczne aparaty USG czy pulsoksymetry. Zrozumienie   dla    ludzi,  których   dotyka   choroba i cierpienie jest bardzo bliskie naszym sercom. Nasze zaangażowanie zaowocowało kwotą 1389,84 zł i 16,17 euro, która wsparła akcję WOŚP!
Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom.