„Sprawne ręce – Mądra głowa”- XXII Wojewódzki Konkurs

Resized_20180322_115717_990222 marca 2018 r. uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulęcinie po raz kolejny uczestniczyli w XXII Wojewódzkim Konkursie – „Sprawne ręce – Mądra głowa”, pt. „Przyjaciela warto mieć” pod patronatem Starosty Żagańskiego, którego organizatorem był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Brzechwy w Szprotawie.

Celem konkursu było rozwijanie u uczniów zdolności i zainteresowania z zakresu techniki, rozwijanie umiejętności manualnych, popularyzowanie majsterkowania, szycia, przyrządzania potraw oraz wykonywania prac plastycznych. Przedsięwzięcie miało również na celu integrację młodzieży z różnych szkół i miejscowości województwa lubuskiego.

Konkurs odbywał się w czterech konkurencjach:

– plastycznej, pt. „Przyjaciel lubi niespodzianki”, w której udział wzięła uczennica klasy VI SP ZET Dorota Wołyniec.

– szycia i wyszywania, pt. „Przyjaciel jest dobry na wszystko”, w której swoich sił próbował uczeń klasy II SPdP Łukasz Krzykliwy.

– kulinarnej, pt. ”Zdrowy, kolorowy, witaminowy deser dla przyjaciela”- uczeń klasy VI SP ZET Jan Wierciński, który bardzo dobrze sobie poradził ze smacznym zadaniem.

– technicznej, pt.” Serce przyjaźni”- uczeń klasy I SPdP Krzysztof Wołyniec, który włożył w wykonanie zadanie całe swoje serce.

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali docenieni i wyróżnieni, dla niektórych był to pierwszy ale z pewnością nie ostatni udział w konkursie. Uczniowie podczas wykonywanych zadań byli bardzo skupieni i pełni zaangażowania. Do konkurencji uczniów przygotowały nauczycielki oddziałów Zespołu Edukacyjno-Terapeutycznego pani Ewa Szczepańska i pani Małgorzata Gąsiorek.

Małgorzata Gąsiorek.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.