Wiosenny koncert talentów w SOSW w Sulęcinie

IMG_6282Było kolorowo i wesoło…, przecież w naszej szkole nie mogło być inaczej !!!
Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Pan Adam Basiński Starosta Sulęciński, Pan Tadeusz Dąbroś – Przewodniczący Rady Powiaty oraz Pan Tomasz Prozorowicz – Wicestarosta. Szczególnymi gośćmi byli uczniowie z zaprzyjaźnionej niemieckiej szkoły Pestalozzischule w Eisenhuttenstadt, którzy przybyli z opiekunami, a Pani dyrektor Cornelia Schroder na początku wręczyła na ręce dyrektor SOSW Pani Danuty Malinowskiej prezent w postaci nowiutkiego komputera do użytku w SOSW.

O godzinie 10.30 rozpoczęliśmy świętowanie nadejścia wiosny. To wyjątkowy dzień, w którym nie tylko witamy najbardziej zieloną porę roku, ale prezentujemy nasze talenty – w tym roku w wyjątkowym składzie. To właśnie goście z Niemiec jako pierwsi zaprezentowali swój program artystyczny. Chór i zespół muzyczny wystąpili znakomicie czym zaskarbili sobie sympatię całej publiczności. Kto nie widział, niech żałuje…. Owacjom nie było końca!

O tym, że wiosna idzie polną drogą mogliśmy się przekonać oglądając występ uczniów klas najmłodszych I-III SP i SP ZET. Inscenizacja piosenki na ten temat zachwyciła publiczność i została nagrodzona gromkimi oklaskami.

Psi patrol przywołuje wiosnę” to prezentacja naszego najmłodszego uczestnika Kajetana Deki – odważnego pięciolatka, który po raz pierwszy zadebiutował na szkolnej scenie. Odwaga tego małego artysty przerosła nasze wyobrażenia. Oglądając miało się wrażenie, że Kajetan urodził się na scenę. Serdecznie gratulujemy i czekamy na następne występy Kajetana.

Na pytanie „Kiedy przyjdzie wiosna do nas” odpowiedziała klasa IV-VI SP ZET. Przebrani w bociany i żabę uczniowie śpiewem oraz tańcem rozwiali wszelkie wątpliwości co do terminu pojawienia się wiosny. Jesteśmy im za to ogromnie wdzięczni. Brawo!!!

Wiosenny temat podjęli także uczniowie klas II-III G ZET i SPDP. Taneczna interpretacja tematu „Przebudzenie wiosny” bardzo spodobała się naszej publiczności i została doceniona głośnymi oklaskami.

Czy jest ktoś, kto nie zna muzycznego hitu „Despacito”? Chyba nie… W naszej szkole znamy go wszyscy. A szczególnie przypadł do gustu klasom IV-VII SP i II, IIIG. To właśnie do tej piosenki uczniowie zatańczyli romantyczny taniec w parach. Oj… działo się, działo.

Ostatnia prezentacja – chyba każdy przyzna – okazała się największym objawieniem. Był to występ trzech niesamowicie utalentowanych młodych wokalistek z klasy I-III SP: Mai Nowak, Wiktorii Krawczyk i Amelii Dziamskiej. Wykonaniem piosenki „Meluzyna” dziewczyny porwały wszystkich z miejsc. Szok i niedowierzanie, że takie talenty drzemią w tak młodych artystkach. Publiczność oszalała!!! Brawo dziewczyny!!! Ten występ znakomicie zakończył część artystyczną Wiosennego Koncertu Talentów.

Następnie, żeby tradycji stało się zadość wszyscy artyści, podopieczni, rodzice i zaproszeni goście powędrowali na plac szkolny gdzie nastąpiło spalenie ekologicznej marzanny. Zaraz potem można było skosztować ciepłych kiełbasek z grilla i upieczonych przez naszych uczniów pysznych ciast.

Witaj Wiosno!!!!

Diana Chajec

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.