„LAS DLA RZECZPOSPOLITEJ” SADZILI UCZNIOWIE SOSW W SULĘCINIE

IMG_6489W dniu 19 kwietnia 2018 r. uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulęcinie wraz z opiekunami wzięli udział w organizowanej przez Nadleśnictwo Sulęcin akcji „Las dla Rzeczpospolitej”, która powstała dla upamiętnienia Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczpospolitej Polskiej.

Grupa dzieci i młodzieży dotarła do wskazanego punktu nasadzania już od rana i od razu zabrała się do pracy. Po instruktażu w wykonaniu pani Agnieszki Kempskiej z Nadleśnictwa Sulęcin, uczniowie i nauczyciele zakasali rękawy i przy użyciu prostego narzędzia – kostura, sadzili sosny. Nikt nie marudził, nie narzekał, a praca szła tak błyskawicznie, że trzeba było przejść
na kolejne miejsce do sadzenia. Robota wręcz paliła się w rękach. Dla wielu uczniów oraz nas – nauczycieli, była to pierwsza w życiu przygoda z sadzeniem lasu. I już wiemy, że nie ostatnia. Mimo trudu i wręcz upału, uczniowie doskonale sprawili się – razem posadziliśmy prawie 300 sadzonek! Przy okazji poznawaliśmy inne niż sosna organizmy żywe, dzięki temu odbyła się żywa lekcja przyrody z naturalnymi okazami dżdżownic, ślimaków oraz jaszczurek.

Po ciężkiej pracy przyszedł czas na zasłużony odpoczynek – grillowanie i spożywanie przepysznych kiełbasek. Za pracę wykonaną wg fachowców – rewelacyjnie! – otrzymaliśmy piękny certyfikat, upominki oraz miniaturkę kostura. Na pamiątkę dla przyszłych pokoleń wpisaliśmy się do pamiątkowej księgi. Zmęczeni, ale bardzo usatysfakcjonowani powędrowaliśmy do szkoły, zatrzymując się na sesję fotograficzną na Gołębiej Górze.

Organizatorka i opiekunowie – Agnieszka Kogut-Szablewska, Małgorzata Góra, Regina Kucharska, Barbara Nowak-Mazurczak oraz Ireneusz Góra są bardzo dumni z uczniów, którzy swoją pracowitością, zdyscyplinowaniem i entuzjazmem zachwycili pracowników Nadleśnictwa Sulęcin! Brawo Wy!

OPRACOWAŁA: Agnieszka Kogut-Szablewska

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.