RAZEM Z CZG-12 ZMIENIAMY ODPADKI NA KWIATKI!

IMG_20180421_125647217W przededniu światowej akcji „Dzień Ziemi” przypadającej w terminie 22 kwietnia, grupa uczniów klas IV, V, VI, VII szkoły podstawowej i klasy II gimnazjum Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulęcinie udała się do siedziby Celowego Związku Gmin CZG-12 do Długoszyna na Piknik ekologiczny „Dzień Ziemi w CZG-12”.

Uczniowie wraz z opiekunkami skorzystali z wielu atrakcji: zwiedzili Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych, wzięli udział w zabawach z animatorem, ekologicznych pokazach, grach i zabawach, pokazach samochodów do odbioru odpadów. Uczniowie dowiedzieli się jak założyć kompostownik, wykonać własną osłonkę z butelki PET na kwiatek, tworzyli instrumenty z surowców wtórnych, sprawdzali działanie sprzętu strażackiego oraz wzięli udział w eko-warsztatach i zabawach sportowych organizowanych przez Akademię Piłkarską BOSKO i Dworzec Tworzec z Międzyrzecza. Imprezę dopełniła piękna, słoneczna pogoda oraz pyszne grillowane kiełbaski. Ze względu na walory edukacyjne, sportowe oraz przesympatyczną atmosferę w CZG-12 udział naszych uczniów w Pikniku w następnym roku jest gwarantowany!

OPRACOWAŁA:
Agnieszka Kogut-Szablewska, koordynator edukacji ekologicznej w SOSW.