Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

IMG_7123Pożegnania kilka słów
Pitagoras bądźcie zdrów
Do widzenia wam canto, cantare.
L.J Kern

Niedawno rozpoczynaliśmy nowy rok szkolny 2017/2018, niedawno zabrzmiał pierwszy dzwonek. Dzisiaj uroczystym apelem zakończyliśmy rozpoczęty we wrześniu rok szkolny.

Tradycyjnie było nam niezmiernie miło gościć wicestarostę sulęcińskiego Tomasza Prozorowicza, przewodniczącą Rady Rodziców Naszej Szkoły Martę Szachniewicz, przedstawiciela rady powiatu Andrzeja Stefana Żelechowskiego, dyrektor Domu Dziecka Sylwię Wójcik, Joannę Różańską- kierownik PCPR ,Alinę Żelechowską – dyrektor DPS w Tursku.

Zabierając głos Dyrektor serdecznie podziękowała nauczycielom, wychowawcom, Radzie Rodziców oraz pracownikom administracji i obsługi. Ciepłe słowa podziękowania skierowała do przedstawicieli Starostwa Powiatowego- Tomasza Prozorowicza i Andrzeja Stefana Żelechowskiego zaangażowanym w działania na rzecz szkoły i wspierających działania dyrekcji..

Wesołych, pełnych przygód i bezpiecznych wakacji życzyli uczniom i kadrze Ośrodka zaproszeni goście.

Miniony rok szkolny przyniósł wiele wspaniałych dni nauki , ale nie tylko nią żyli uczniowie oraz nauczyciele – rozpoczęto rozbudowę Naszego Ośrodka, obchodziliśmy wspaniały jubileusz 50 lecia , spędzaliśmy wspólnie czas sadząc las , zwiedzając Polskę, świętując Dzień Dziecka. Zdobywaliśmy medale w sporcie i najwyższe laury w konkursach plastycznych.

Pracowity rok szkolny zaowocował również doskonałymi wynikami w nauce. Z rąk dyrektor Danuty Malinowskiej świadectwa z czerwonym paskiem odebrali: Damian uczeń klasy VI, Justyna i Kuba uczniowie klasy VII , Karolina uczennica II klasy gimnazjum oraz Klaudia absolwentka gimnazjum. Nie można było pominąć rodziców. Listy gratulacyjne z serdecznymi podziękowaniami i życzeniami wręczyła Dyrektor.

Bardzo uroczysty i wzruszający moment nastąpił, kiedy uczniowie kończący szkołę odebrali swoje świadectwa , złożyli ślubowanie i pożegnali wszystkich piosenką Ostatni raz z moją klasą

Już pożegnać czas
Mych przyjaciół
Dzisiaj każdy ma
Swój dorosły świat[…]

Tradycyjnie po życzeniach i zapowiedzi powrotu do szkoły 3 września , pani Dyrektor „uruchomoła”dzwonek, ostatni dzwonek w roku szkolnym 2017/2018.