Nowy Samorząd Uczniowski w SOSW już jest!

IMG_20180927_091132Co roku  uczniowie naszej szkoły organizują wybory do Samorządu Uczniowskiego. W ten sposób  również włączamy się do projektu Centrum Edukacji Obywatelskiej „Samorządy mają   głos „.

Jego celem jest wsparcie szkół w organizacji i przeprowadzeniu demokratycznych wyborów do władz SU. Samorząd Uczniowski powinien pełnić znaczącą funkcje w przygotowaniu młodych ludzi   do roli   świadomych   i  aktywnych   obywateli  i obywatelek. Tworzą go wszyscy uczniowie i     uczennice.  Projekt „Samorządy mają    głos”  wspiera    uczniów,   uczennice, nauczycieli i nauczycielki zainteresowanych rozwijaniem samorządności uczniowskiej w szkołach. W tym roku do akcji  włączyło się prawie 400 szkół z całej Polski. Opiekunkami projektu w SOSW są: Barbara Nowak-Mazurczak i Wioletta Kaźmierczak.

Kandydaci do samorządu przeprowadzili akcje informujące o programie. Komisja wyborcza zachęcała do udziału oraz informowała o programie „Samorządy mają głos”. Przeprowadzono działania przygotowujące uczniów do głosowania.

Przed otwarciem lokalu wyborczego komisja wyborcza mogła sprawdzić na liście  poszczególne zadania: kampania informacyjna przeprowadzona, lokal przygotowany, uczniowie poinformowani o głosowaniu, materiały dla komisji przygotowane, karty dla głosujących też. Pozostało przystąpić o wyznaczonej godzinie do otwarcia drzwi lokalu wyborczego. O godzinie 08.00 pojawili się pierwsi głosujący. Frekwencja była wysoka. Uczniowie ustawieni w kolejce czekali, żeby skorzystać z możliwości wyboru i zagłosować na swojego kandydata lub kandydatkę. Możemy powiedzieć: po raz kolejny udało się!  Wybrano w sposób demokratyczny Samorząd Uczniowski  w naszej szkole!  Teraz  nowy  SAMORZĄD  MA GŁOS!

Zadowoleni z efektów naszej pracy pozdrawiamy wszystkich organizatorów i uczestników demokratycznych i obywatelskich wyborów!

Relacje z naszych przygotowań można obejrzeć na stronie internetowej Centrum Edukacji Obywatelskiej – SAMORZĄD UCZNIOWSKI. Znaleźliśmy się tam wśród wyróżnionych, zauważonych relacji o tej ogólnopolskiej akcji.

Oto wyniki wyborów :

Osób uprawnionych do głosowania: 65

Głosów oddanych: 42

w tym:

• głosów ważnych: 40
  • głosów nieważnych: 2

Frekwencja: 72,7 %

Głosów ważnych oddanych na:

Lp. Nazwisko i imię Liczba oddanych głosów
1. Dawid Cichy 2
2. Jakub Honcz 1
3. Łukasz Krzykliwy 4
4. Jakub Krawczyk 2
5. Aleksandra Poznańska 7
6. Kinga Rygiel 9
7. Dominik Skorupski 4
8. Damian Spychała 11

SKŁAD SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO  2018

Lp. Nazwisko i imię Funkcja
1. Spychała Damian Przewodniczący
2. Rygiel Kinga Z-ca przewodniczącego
3. Poznańska Aleksandra Z-ca przewodniczącego
4. Krzykliwy Łukasz Członek
5. Skorupski Dominik Członek
6. Cichy Dawid Członek
7. Krawczyk Jakub Członek
8. Honcz Jakub Członek

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.