40 rocznica wyboru Papieża Polaka

jpIIW dniu 17.X.2018 r. w naszym Ośrodku odbył się apel poświęcony Janowi Pawłowi II. Cała społeczność uczniowska wraz z Dyrekcją zgromadziła się przy tablicy pamiątkowej usytuowanej na terenie Ośrodka – ku czci Wielkiego Rodaka i wzniosłym już dębie „Lolek”, posadzonym na pamiątkę pontyfikatu Papieża Polaka, by uczcić 40 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

Papież był blisko polskiej młodzieży często podkreślał, że przyszłość świata i ojczyzny zależy właśnie od niej.Chcąc przywołać słowa naszego rodaka młodzież cytowała słowa papieża skierowane do nich. Delegacja uczniów złożyła przy tablicy białą różę i znicz- symbol wdzięczności i pamięci modlitewnej. Nie mogło zabraknąć ulubionej pieśni Jana Pawła II „Barki”, którą wspólnie zaśpiewaliśmy.

Spotkanie to było również okazją do wręczenia nagród za udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Jan Paweł II – postać niezapomniana”, którego Organizatorem był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jaworznie. Na konkurs wpłynęło ogółem 144 prac z 24 placówek z całego kraju. Nagrodę w tym konkursie zdobył Maciej Czerwiński z kl. VII SP ZET, a wyróżnienie Jakub Kokot z kl. VII SP ZET. Korzystając z okazji wręczono również nagrody, które nasi uczniowie zdobyli w ramach VIII edycji Sulęcin Reggae Festiwal, w czasie którego Sulęciński Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Sulęcinie, zorganizowali konkurs plastyczny „Trzy Kolory Świata”. I miejsce zdobyła Agnieszka Brant z kl. IV SP ZET, a wyróżnienia otrzymali: Amelia Dziamska z kl. IV SP i Dawid Wadas z kl. V SP. Oryginalne i twórcze prace nagrodzonych uczniów powstały po kierunkiem nauczycielki plastyki  Moniki Stegeman.

Zwieńczeniem uroczystości było wręczenie każdemu z uczestników papierowego rulonika z umieszczonym cytatem świętego Jana Pawła II. Z radością w sercu i śpiewem na ustach wróciliśmy na dalsze zajęcia.

Katarzyna Szymaszek

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.