Konkurs plastyczno-ekonomiczny rozstrzygnięty

dsc00269_sko_thumb17 grudnia 2018 w Nowej Soli  odbyła się uroczysta gala podsumowująca I Regionalny -Międzyszkolny Konkurs Plastyczno-Ekonomiczny ” Karta bankomatowa SKO z motywem Świąt Bożego Narodzenia ”, w którym uczniowie SOSW w Sulęcinie zdobyli laury. Organizatorem konkursu był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Nowej Soli. Patronat honorowy nad konkursem objął I oddział BP PKO w Nowej Soli.

W konkursie udział wzięli:

Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy:
Sulechów, Sulęcin, Szprotawa, Wschowa,Żagań,  Słubice,Nowa  Sól;
Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii z Ośna Lubuskiego;
Szkoła Podstawowa w Długiem – Jedlicze;
Szkoła Podstawowa w Lubieszowie;
Szkoła Podstawowa nr  3 w Nowej Soli;
Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami integracyjnymi w Nowej Soli.

Na konkurs ogółem wpłynęło 85 prac konkursowych. Podczas gali organizatorzy podzielili się swoimi pomysłami i doświadczeniami z prowadzonej od 2012 roku aktywności w ramach struktury SKO. Przedstawili prezentacje multimedialne,dokumentujące ich działania z zakresu elementarnej ekonomii. Uczniowie pod kierunkiem nauczycielki plastyki Pani Moniki Stegeman wykonali barwne i oryginalne projekty kart bankomatowych z motywem świąt Bożego Narodzenia. Uwagę wszystkich zwrócił sposób wykonania prac konkursowych. Były one wyjątkowe i twórcze. Na wystawie pokonkursowej znalazły się prace wszystkich naszych uczniów. Wyróżnienie zdobyła Agnieszka Brant z kl. IV SP ZET. Delegacja z naszej szkoły w osobach: opiekun plastyczny Monika Stegeman oraz uczniowie: Adrian Bucki, Konrad Kowalczyk, Krzysztof Wołyniec, Jakub Kokot i Agnieszka Brant z mamą Panią Urszulą Gimbut, wzięli udział w uroczystej gali i wernisażu prac pokonkursowych. Wszyscy uczniowie otrzymali piękne prezenty za wysoki poziom artystyczny wykonanych prac. Podczas słodkiego poczęstunku  w miłej atmosferze wpadających w ucho melodii świątecznych wszyscy uczestnicy gali mogli spędzić czas na rozmowach, wymianie doświadczeń oraz… numerów telefonów i adresów mailowych.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.