Złota narciarka z Sulęcina

MP Zakopane 1Stolica Polskich Tatr – Zakopane  w dniach 12 – 14 marca  2019r. było gospodarzem Mistrzostw Polski Związku Stowarzyszeń Sportowych “Sprawi-Razem” w Narciarstwie Biegowym, które odbyły się pod honorowym patronatem Starosty Tatrzańskiego Piotra Bąka.


Bezkonkurencyjna w kategorii dziewcząt do 16 lat okazała się Weronika Walicka – uczennica klasy III gimnazjum Specjalnego Ośrodka Szklono-Wychowawczego  w Sulęcinie zostając podwójną Mistrzynią Polski w biegach narciarskich!
W pierwszym dniu zawodów, które odbyły się w Stacji Narciarskiej Suche Ski koło Zębu- najwyżej położonej wsi w Polsce (1021 m npm), gdzie urodził się i wychował Kamil Stoch; odbyły się biegi sprinterskie na dystansie 1 km techniką dowolną. Zwyciężyła Weronika.
Biegi drugiego dnia Mistrzostw odbyły się na trasach biegowych przy Kompleksie Średniej Krokwi im. Bronisława Czecha (najwszechstronniejszy polski narciarz okresu międzywojennego, trzykrotny olimpijczyk, 24 krotny Mistrz Polski) w Zakopanem, gdzie odbyły się biegi na dystansie 2 km. Zarówno w pierwszym jak i w drugim dniu Mistrzostw Weronika nie dała swoim rywalkom żadnych szans wygrywając z duża przewagą i zostając w ten sposób Podwójną Mistrzynią Polski w Narciarstwie Biegowym! Brawo!
Rewelacyjnie wypadła również Karolina Szwaczuk, która  na tych samych dystansach co Weronika tylko w kategorii dziewcząt starszych zajęła dwa czwarte miejsca.
Z bardzo dobrej strony pokazali się pozostali nasi uczniowie: Kamil Szałachowski i Dariusz Kaczorowski oraz nasza absolwentka Laura Walicka zajmując miejsca pod koniec pierwszej dziesiątki.
Gratuluję serdecznie moim zawodnikom i życzę im kolejnych medali! Mam nadzieję, że sukcesy Weroniki zaowocują powołaniem jej do Kadry Polski, za co trzymam mocno kciuki.

Ireneusz Góra

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.