ŚWIĘTA MAJOWE

43 (23)„Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości” ( Jan Paweł II)

W kalendarzu każdego Polaka są daty, o których nie możemy zapominać i dlatego 9 maja w Naszej Szkole odbył się uroczysty apel przygotowany przez uczniów z Samorządu Uczniowskiego: Justynę Raniewicz, Jakuba Honcza, Dawida Cichego i Karolinę Szwaczuk, którzy przypomnieli, dlaczego Polacy obchodzą Święto Konstytucji 3 Maja, Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Dzień Zwycięstwa.

Przedstawiona prezentacja multimedialna oraz wspólne odśpiewanie „Ody do radości”, „Mazurka 3 Maja” oraz „Czerwonych maków na Monte Cassino” stworzyły niepowtarzalny świąteczny nastrój. Podkreśleniem wyjątkowego charakteru apelu były pięknie przeczytane przez Dawida wiersze: K.I.Gałczyńskiego „Pieśń o fladze”, fragment „Pana Tadeusza” A.Mickiewicza -„Koncert Jankiela” oraz W.Szymborskiej „Gawęda o miłości ziemi ojczystej”.
Po części historycznej apelu podsumowana została ogólnopolska akcja Centrum Edukacji Obywatelskiej „Samorządy mają głos”, w ramach której członkowie Samorządu Uczniowskiego przygotowywali w Naszej Szkole wybory do jego władz. Uczniowie biorący czynny udział w tym projekcie edukacyjnym, otrzymali dyplomy przysłane przez CEO. Dyrektor Danuta Malinowska wręczyła  je   wyróżnionym   uczniom: Jakubowi  Honczowi, Dawidowi  Cichemu, Kindze   Rygiel i Justynie Raniewicz.

Samorząd Uczniowski

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.