XXVI Lubski Festiwal Artystyczny – Scena Specjalna za nami… (14-16.05.2019r.)

W dniach 14-16 maja uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulęcinie brali udział w trzydniowym festiwalu w Lubsku. Przygotowany przez nas program artystyczny, zgodnie z hasłem przewodnim festiwalu „Pomóżmy przyrodzie, ekologia jest w modzie” promował tematykę ekologii.


Utalentowani uczniowie naszego Ośrodka przedstawili scenkę pt. „Odrabianie lekcji przyrody”, w której to Mariusz – główny bohater przedstawienia – wraz ze swoim ojcem  i  z pomocą publiczności rozwiązywali krzyżówkę o tematyce ekologicznej. Całość prezentacji uwieńczył taniec, do którego zaproszono wszystkich widzów. Sukces naszego występu, to kilkumiesięczna praca zdolnych podopiecznych SOSW: Karolina Szwaczuk, Justyna Raniewicz, Weronika Walicka, Aleksandra Poznańska, Kamila Szachniewicz, Agnieszka Kowzan, Wiktoria Krawczyk, Jakub Honcz, Kamil Szałachowski, Adrian Pracharczyk i Dariusz Kaczorowski, którzy systematycznie przez cały rok szkolny doskonalili swój warsztat taneczny oraz umiejętności aktorskie.
Oprócz występów, jak każdego roku czekało na nas mnóstwo innych atrakcji, m.in. miasteczko festiwalowe, a w nim malowanie twarzy, lepienie z gliny, bańkolada, pokazy strażackie czy dmuchańce. Wieczorem, wraz z innymi uczestnikami festiwalu, bawiliśmy się na dyskotece oraz podziwialiśmy pokaz sztucznych ogni i profesjonalny pokaz tańca z ogniem.
Jesteśmy wdzięczni organizatorom za tak piękny festiwal i z wielką radością pojedziemy do Lubska za rok. Szczerze powiedziawszy, nie możemy się już doczekać… :).

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.