Rodzice na medal!

IMG_20190928_163234Tradycją w lokalnej społeczności stało się, że Rada Rodziców przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sulęcinie uświetnia swoimi wypiekami  Polsko-Niemiecki Sulęciński Rajd Nordic Walking. Tak też stało się i w tym roku.
Od wczesnych godzin porannych w sobotę, 28. września 2019 r., rodzice naszych wychowanków aktywnie działali w zorganizowanej przez siebie kawiarence.

Przedstawicielami Rady Rodziców SOSW na tegorocznej imprezie byli Państwo Ewa i Marek Grzebiela, Pan Marek Rogóż i Pan Marcin Kubiszyn. Panowie dwoili się i troili: parzyli setki kaw i herbat, kroili i nakładali ciasta, jednocześnie dbając o nieskazitelny porządek i wesołą atmosferę na stanowisku pracy. Wszystko to pod czujnym okiem Pani Ewy. Pracę rodziców wspomagały nauczycielki Anna Szemitko i Urszula Kołodziej.

Rodzice działali w szczytnym celu, jakim jest pozyskanie środków na Fundusz Rady Rodziców. Ciężka praca opłaciła się – sprzedano 16 blaszek ciasta, w skutek czego udało się zebrać kwotę 1568,30 zł!

Dzięki zebranym pieniądzom możliwe jest dofinansowywanie wakacyjnego wyjazdu dla uczniów SOSW, organizowanie dodatkowych konkursów oraz pomoc rodzinom naszych wychowanków, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej.

Miłym akcentem na zakończenie były podziękowania od przesympatycznej grupy uczestników z Niemiec: przyszli osobiście podziękować Rodzicom za przemiłą obsługę, pochwalili wypieki i zapewnili, że za rok powrócą na Rajd, aby skosztować tych ciast raz jeszcze! Przedstawiciel grupy złożył na ręce opiekunki Rady Rodziców prezent oraz przekazał datek w wysokości 25 Euro.

W imieniu szkolnej społeczności składamy serdeczne podziękowania za zaangażowanie, poświęcenie wolnego dnia i ciężką pracę w Kawiarence.
Ogromne podziękowania należą się jednak wszystkim Rodzicom naszych uczniów, którzy przygotowali wypieki do kawiarenki – bez Państwa pomocy nie udałoby się!
Dziękujemy!

opracowała: Urszula Kołodziej
opiekun Rady Rodziców SOSW w Sulęcinie

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.