,,Do krainy wiedzy drzwi Wam otwieramy” – uroczystość pasowania na przedszkolaka i ucznia (11.10.2019r.)

Jedną z piękniejszych i  wzruszających uroczystości odbywających się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym jest  przyjęcie w poczet pełnoprawnych członków społeczności szkolnej najmłodszych  przedszkolaków i uczniów.

11 października 2019r. odbyła się taka uroczystość, na której obecni byli: dyrektor  Ośrodka Danuta Malinowska, przewodnicząca Rady Rodziców Magdalena Kubiszyn, rodzice, nauczyciele i uczniowie starszych klas.

Apel rozpoczęła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Aleksandra Poznańska, która odczytała wyjątkowe życzenia dla wszystkich pracowników oświaty z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Przedstawione zostały wyniki wybrów do nowego Samorządu Uczniowskiego.

Po czym – Nikola, Janek, Sandra, Amanda, Tomek, Wiktor, Sara, Janek, Mariusz, Fabian, Franek, Fabian  i  Jakub  złożyli  ślubowanie  „(…)  być  dobrym Polakiem, dbać  o  dobre imię swojej klasy i szkoły.(…)”. Po złożeniu ślubowania dyrektor Ośrodka pani Danuta Malinowska dokonała symbolicznego pasowania na przedszkolaka i ucznia.. „Pasuje Cię na ucznia…, pasuję Cię na przedszkolaka ” – mówiła pani dyrektor dotykając ołówkiem jak – czarodziejską różdżką, ramion najmłodszych dzieci. Podsumowaniem aktu pasowania było wręczenie pięknych, pamiątkowych dyplomów oraz upominków.

Następnie uczniowie  klasy I i I-III pod kierunkiem  pani Katarzyny Dziadas, Urszuli Kołodziej i Katarzyny Gardziejewskiej zaprezentowali piękną piosenkę z układem tanecznym, czym skradli serca wszystkim zebranym.

Gorące słowa podziękowań i najsłodszych życzeń  do najmłodszych, ich rodziców i nauczycieli skierowała pani dyrektor Danuta Malinowska.

Po zakończonej uroczystości pierwszaki w radosnym nastroju udały się do swoich sal na słodki poczęstunek.

Wszystkim pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły, a ich rodzicom gratulujemy wspaniałych pociech.

Apel przygotowały wraz z Samorządem Uczniowskim Barbara Nowak-Mazurczak i Wioletta Kaźmierczak.