„Jesienne grzybobranie”

PART_157200364082525 października 2019r. wychowankowie oddziałów przedszkolnych przy SOSW w Sulęcinie pod opieką swoich wychowawczyń i pracowników Ośrodka, wybrali się na Uroczysko Lubniewsko w Żubrowie.  Podczas podróży w wyznaczone miejsce na twarzach przedszkolaków było widać przejęcie i lekki niepokój, gdyż dla niektórych z nich taki wyjazd odbył się po raz pierwszy.

Celem naszej wycieczki była: integracja dzieci z oddziałów przedszkolnych, propagowanie aktywnego spędzania czasu wolnego na łonie natury, ale również obserwowanie zmian zachodzących w przyrodzie jesienią.

Wspólny dzień w terenie rozpoczął się zbiórką o godzinie 9.30. Po krótkim powitaniu i zaprezentowaniu planu dnia nadszedł czas na posiłek. Przygotowując go wszyscy zgromadzili się wokół ogniska i grzejąc się przy jego płomieniach mogli upiec sobie pyszne kiełbaski.
Po posiłku wychowankowie mieli mnóstwo energii i ochoty do zabawy. Otwarta przestrzeń sprzyjała zabawom ruchowym, między innymi w berka, co niektórych to nie można było wręcz dogonić. Również powodzeniem cieszyły się huśtawki, na których dzieci chętnie się bujały i relaksowały. Dodatkowo czas dzieciom umilały bańki XXL. Przedszkolaki podziwiali je, próbowali zrobić samodzielnie, ale najlepszą zabawą było ich łapanie i rozbijanie. Nie zabrakło też gier i zabaw z piłką. Podopieczni ustawieni w pociąg czekając na swoją kolej, musieli pokonać slalom pomiędzy pachołkami, by na końcu trafić piłką do celu. Zabawy było co nie miara. Był to czas radości i swobody, w którym mogliśmy wszyscy poznać się od nieco innej strony. Pogoda była idealna do poszukiwań leśnych skarbów, dlatego po wspólnych zabawach, każda grupa z uśmiechem na twarzach powędrowała w las. Przedszkolaki na grzybobraniu dowiedziały się jakie grzyby można zbierać oraz poznały zasady zachowywania się w lesie. Oprócz poszukiwań grzybów, atrakcją dla maluchów było oglądanie mrowiska. Grzybobranie było bardzo owocne, prawie każdemu przedszkolakowi udało się znaleźć grzybka. Po powrocie na punkt zbiórki okazało się, że dość sporo nazbieraliśmy. Podziwialiśmy duże okazy grzybów, które wspólnie przeliczaliśmy. W końcu  nadszedł czas na pakowanie i powrót do przedszkola, gdzie z niecierpliwością czekali już rodzice na swoje pociechy.

Cała wyprawa upłynęła w bardzo ciepłej i miłej atmosferze. Nie zabrakło uśmiechu i fajnej zabawy. Wyjazd był udany.

Danuta Jagodzińska,
koordynator pracy zespołów przedszkolnych,
wychowawczyni oddziału przedszkolnego

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.