XI Wojewódzki Przegląd Twórczości Kolędniczej i Jasełkowej w Międzyrzeczu już za nami… (15.01.2020r.)

7 (1)Dnia 15 stycznia uczniowie SOSW w Sulęcinie mieli okazję po raz kolejny reprezentować  placówkę na przeglądzie twórczości kolędniczej i jasełkowej w Międzyrzeczu.

Tym razem wybraliśmy się tam jako grupa młodych kolędników, która zaprosiła całą publiczność do wspólnego kolędowania. Jednak nie było tak łatwo, gdyż wedle zapowiedzi: „Goście mili coście do Międzyrzecza przybyli, zanim zaśpiewamy to melodii wysłuchamy”, to do publiczności należało rozpoznać kolędę, której fragment grali na dzwonkach nasi kolędnicy. A byli nimi: Aleksandra Poznańska, Zuzanna Woźniak, Kinga Rygiel, Agnieszka Kowzan, Maja Sobolewska, Wiktoria Krawczyk oraz Dariusz Kaczorowski. Na szczęście publiczność nas nie zawiodła! Co więcej, nie tylko włączyła się do wspólnego śpiewania, ale i zgadła wszystkie kolędy, które dla niej zagraliśmy.

Oprócz naszego zespołu, we wspaniałych występach zaprezentowało się jeszcze mnóstwo innych grup z różnych miejscowości, które wspólnie z nami krzewiły polskie tradycje związane ze Świętami Bożego Narodzenia.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.