Archiwum kategorii: Uncategorized

Wyższe dofinansowania do wynagrodzeń pracowników z niepełnosprawnościami

1. 25 stycznia 2023 roku weszła w życie nowelizacja ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. 2. Nowelizacja dotyczy zmiany wysokości kwot do wynagrodzeń pracowników z niepełnosprawnościami oraz sposobu ustalenia wysokości … Czytaj dalej

Opublikowano Uncategorized | Skomentuj

Otwarcie Ośrodka Wsparcia i Testów w Świebodzinie

Wraz z nowym rokiem 2023, w Świebodzinie, w województwie lubuskim, przy Stowarzyszeniu na Rzecz Edukacji „Pomost” rozpoczął działalność Ośrodek Wsparcia i Testów (w skrócie OWiT), finansowany w całości ze środków PFRON. To nowa i jedyna taka placówka w województwie lubuskim. … Czytaj dalej

Opublikowano Uncategorized | Skomentuj

Przedświąteczna wycieczka uczniów SOSW w Sulęcinie

Kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia, 21.12.2022 r., dwudziestosześcioosobowa grupa uczniów SOSW w Sulęcinie wyruszyła na wycieczkę do Zielonej Góry. To był dzień pełen wrażeń: seans filmowy w kinie, zwiedzanie Centrum Nauki Keplera oraz przystanek McDonald’s!

Opublikowano Uncategorized | Skomentuj

Samorząd Uczniowski składa serdeczne życzenia!

Opublikowano Uncategorized | Skomentuj

Świąteczny klimat w SOSW w Sulęcinie

Rada Rodziców Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulęcinie tradycyjnie zorganizowała dla naszych wychowanków konkurs plastyczny o tematyce bożonarodzeniowej. W tym roku było magicznie- Rodzice zorganizowali również Jarmark Świąteczny, podczas którego sprzedawano prace konkursowe oraz przepyszne ciasta.

Opublikowano Uncategorized | Skomentuj

Mikołajki

„Dzyń, dzyń, dzyń, dzyń”… Taki dźwięk od rana wybrzmiewał na szkolnych korytarzach.Przedszkolaków   i    uczniów    Specjalnego Ośrodka   Szkolno-Wychowawczego 6 grudnia odwiedził długo oczekiwany gość – mikołaj, który przyszedł z życzeniami  i  workiem pełnym prezentów.

Opublikowano Uncategorized | Skomentuj