Miesięczne archiwum: Maj 2022

Ogólnopolski projekt edukacyjny „Razem przez cztery pory roku”

Lato coraz bliżej, a wraz z nim zbliżają się wakacje. Przed wakacjami grupy przedszkolne „Biedronki” oraz „ Jeżyki” zdążyły wykonać zadania z ostatniego, IV już modułu w projekcie edukacyjnym, jakim było – LATO.

Opublikowano Uncategorized | Skomentuj

Na wsi

„Rodzina jest w życiu oparciem, czymś co chroni co daje siłę”   (Sophia Loren)  W dniu 16.05.2022r. przedszkolaki z grupy „Biedronki” wybrały się na wycieczkę do małego gospodarstwa w Krzeszycach, by spędzić tam dzień rodziny.

Opublikowano Uncategorized | Skomentuj

Z wizytą w Straży Pożarnej

W dniu 11.05.2022 r. dzieci z naszej placówki odwiedziły Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Sulęcinie. Dzięki życzliwości strażaków wychowankowie SOSW mogły oglądnąć wozy strażackie i  sprzęt potrzebny do gaszenia pożarów.

Opublikowano Uncategorized | Skomentuj

XI Ogólnopolski Tygodnia Świadomości Czerniaka – komunikat i film

Budowanie świadomości oraz zachęcenie do rozwagi i ochrony skóry przed promieniami UV podczas wakacyjnego odpoczynku to cel XI Tygodnia Świadomości Czerniaka, rozpoczynającego się 17 maja. Za pośrednictwem tegorocznego hasła „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zwracamy uwagę na konieczność przestrzegania zasad profilaktyki wśród wszystkich dorosłych, … Czytaj dalej

Opublikowano Uncategorized | Skomentuj

Projekt Krokus. Mamy To!

Uczniowie klasy IV-VI  oraz VII-VIII Szkoły Podstawowej w Specjalnym Ośrodku   Szkolno-Wychowawczym w Sulęcinie w ramach europejskiego  Projektu Krokus koordynowanego w Polsce przez  Żydowskie Muzeum Galicja, którego inicjatorem  jest Holocaust Education Trust Ireland, posadzili jesienią krokusy. Wysiłek uczniów przyniósł oczekiwany rezultat. Wiosną możemy cieszyć … Czytaj dalej

Opublikowano Uncategorized | Skomentuj

Majowe święta narodowe

„Kto ty jesteś ?  Polak mały. Jaki znak twój? Orzeł biały…”  Maj to niewątpliwie najpiękniejszy miesiąc w roku, to również miesiąc, w którym obchodzimy ważne dla Polaków  rocznice i święta. 

Opublikowano Uncategorized | Skomentuj