W Dniu Dziecka cała Polska czyta o zwierzętach!

XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

30 maja – 7 czerwca 2020

Drodzy Liderzy, Przyjaciele i Sympatycy Fundacji!

Jak pewnie wiecie, za nami już dwa dni tegorocznego Tygodnia Czytania poświęconego książkom o zwierzętach.

Z powodu epidemii w tym roku czytamy w przestrzeni wirtualnej – na stronie internetowej Fundacji oraz w jej mediach społecznościowych.

Bohaterami Tygodnia Czytania są zwierzęta, stąd spotkania z autorami piszącymi o zwierzętach, z miłośnikami i znawcami zwierząt, a także z artystami, którzy czytają wybrane fragmenty książek!

W ramach Tygodnia pojawili się już: Edyta Jungowska, Dorota Koman, Dorota Sumińska i Przemysław Dąbrowski, w najbliższych dniach spotkają się z nami: Adam Wajrak, dr Tomasz Samojlik, Marcin Kozioł, Pan Poeta, Łukasz Wierzbicki, prof. Grzegorz Leszczyński, Małgorzata Kur i Ula Kowalczuk.

Czytamy, bawimy się i organizujemy konkursy z nagrodami książkowymi. Bądźcie z nami.

Śledźcie na bieżąco stronę fanowską Fundacji na Facebooku, wszystkie materiały z Tygodnia Czytania zamieszczamy także na stronie internetowej: www.calapolskaczytadzieciom.pl/xix-otcd

W Dniu Dziecka na fundacyjnej stronie fanowskiej na Facebooku proponujemy rozmowę o naszych skrzydlatych przyjaciołach – ptakach.

10.00 – Pan Poeta w towarzystwie pacynek opowiada o ptasich bohaterach swoich książek

11.00 – Marcin Kozioł, autor serii książek o puchaczach, opowiada o zwyczajach tych największych sów w Polsce

14.00 – z pogawędką o ptakach wystąpi Dorota Sumińska

18.00 –  Pan Poeta przedstawi Teatrzyk z pawiem

Wszystkie materiały do obejrzenia na Facebooku, YouTube i stronie internetowej Tygodnia Czytania.