Życzenia z okazji zakończenia roku szkolnego 2019/2020

Koniec roku szkolnego jest okazją, by Wszystkim Uczniom podziękować za wytrwałość, za solidną i sumienną pracę.
Drodzy Uczniowie, gratulujemy dobrych ocen i wzorowego zachowania. Zasłużyliście na wspaniały wakacyjny odpoczynek – uprawiajcie sporty, poznawajcie i zwiedzajcie nowe miejsca. Bawcie się dobrze leniuchując w domu i na złocistych plażach, w górach i nad jeziorami, mądrze i rozważnie korzystajcie z kąpielisk.
Życzymy wszystkim dużo słońca, udanego i bezpiecznego wypoczynku.
Wierzymy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, opaleni i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym 2020/2021.

SAMORZĄD UCZNIOWSKI
Opiekunowie :Barbara Nowak-Mazurczak
Wioletta Kaźmierczak

BEZPIECZNE WAKACJE – ULOTKA

List od Starosty:

Szanowna Pani dyrektor, szanowni nauczyciele, pracownicy SZLiZ, drodzy uczniowie!
Bolesław Leśmian, polski poeta, wizjoner, którego dzieła wykraczały poza epokę w której żył. Kolejnym człowiekiem, o którym mówi się, że był niezrozumianym wizjonerem, był Nikola Tesla.
Co łączy obu Panów? Ponadprzeciętna zdolność do przewidywania technologicznego postępu, który wydarzył się i nadal się dzieje ponad 100 lat po tym jak opisywali niezrozumiałe i niewyobrażalne zdarzenia i urządzenia, których dzisiaj używamy.
Jednak nawet oni nie przewidywali, że w roku 2020 zakończenie roku szkolnego będzie przebiegać w takiej formule. Nikt nie wyobrażał sobie, że w 2020 r., z dnia na dzień, polska szkoła, będzie musiała zmierzyć się z wyzwaniem, które jeszcze przed nią nigdy nie stało.
Dzisiaj zwrot „zdalne nauczanie” odmieniane jest przez wszystkie przypadki. Zdalne nauczanie, które zastąpiło normalne lekcje, do którego może 1% placówek była odpowiednio przygotowana.
W tym miejscu chciałem BARDZO SERDECZNIE podziękować, dyrektorom naszych placówek oświatowych. To oni od początku trwania pandemii, z ogromną odpowiedzialnością, przystąpili do realizacji zadań, na które nie byli wcześniej przygotowani. Jestem przekonany, że gdyby nie zespół nauczyli, którzy pracują w naszych jednostkach, a którzy podjęli natychmiast wyzwanie dot. zdalnego nauczania, często korzystając ze swojego sprzętu oraz przekraczając swoje technologiczne ograniczenia.
W tym całym zamieszaniu, znaleźliście się Wy drodzy uczniowie. Jestem rodzicem dwójki uczniów szkoły podstawowej. Wiem doskonale, jaki ogrom pracy mieliście do wykonania, jakie przeszkody związane chociażby z internetem musieliście pokonać.
Gratuluję szczególnie tym z Was, którzy pomimo ograniczeń uzyskali znakomite wyniki w nauce. Wasza postawa potwierdza zasadę, że „to nie aparat robi zdjęcia, a fotograf”. Nawet największe przeszkody, nie były w stanie zakłócić Waszego pędu do zdobywania wiedzy i potwierdzenia tego efektami końcowymi.
Wiem również, jaki zakres prac związany z reżimem sanitarnym musiał zostać wykonany przez kadrę gospodarczą!
Wszyscy swoje zadania wykonaliście bardzo dobrze, za co Wam serdecznie dziękuję i gratuluję.
Wakacje w tym roku będą również wyjątkowe, jednak wszystkim Wam niewątpliwie się należą. Korzystajcie z tego czasu najlepiej jak potraficie, regenerując swoje siły, rozwijając swoje pasje. Wypoczywajcie bezpiecznie i wszyscy wracajcie zdrowi we wrześniu!

Dziękuję za uwagę
Tomasz Jaskuła
Starosta Sulęciński

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.