Projekt Krokus

Uczniowie    klasy  IV-VI  oraz    VII-VIII   Szkoły Podstawowej w  Specjalnym    Ośrodku   Szkolno-Wychowawczym w Sulęcinie po raz pierwszy włączyli się do Projektu Krokus koordynowanego w Polsce przez  Żydowskie Muzeum Galicja. Projekt został zainicjowany przez Holocaust Education Trust Ireland.  W ramach   Projektu  Krokus   uczniowie z  różnych krajów   m.in.  Polski,  Ukrainy i Białorusi, Chorwacji, Słowacji itp. sadzą jesienią cebulki żółtych krokusów. Żółte krokusy, które zakwitają na początku wiosny, upamiętniają dzieci – ofiary Holokaustu. Przed posadzeniem kwiatów odbywają się lekcje historii, w czasie  których uczestnicy dowiadują się o tragicznych wydarzeniach II wojny światowej oraz Holokauście.