„Pomagamy ptakom przetrwać zimę”

W piątek 05.03.2021r w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym  odbyło się wręczenie nagród dzieciom z oddziału przedszkolnego, które wzięły udział w konkursie plastycznym pod tytułem  „Pomagamy ptakom przetrwać zimę”.

Organizator konkursu, nauczyciel wychowania przedszkolnego, wyróżnił wszystkie dzieci, które wzięły udział w konkursie. Nagrodą dla każdego dziecka była książka z podziękowaniem za udział w konkursie. Każda grupa przedszkolna otrzymała dyplom i pokarm dla ptaków, który zaniosły do miejskiego parku w celu umieszczenia w karmnikach dla ptaków.

Celem konkursu było rozwijanie sprawności manualnej dzieci, poszerzenie posiadanych przez  nich wiadomości na temat gatunków ptaków i uświadomienie konieczności systematycznego dokarmiania ptaków pozostających w naszym kraju na zimę.

Prace zostały wystawione na specjalnie zorganizowanej wystawie w oddziale przedszkolnym w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sulęcinie.