Dzień Kropki – święto kreatywności, odwagi i zabawy!

Dnia 15 września 2021 roku wychowankowie z oddziałów przedszkolnych przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sulęcinie wspólnie świętowali Międzynarodowy Dzień Kropki.

Celem akcji było: wzmocnienie poczucia wartości, indywidualności dziecka oraz potrzeby tworzenia relacji osobowych i uczestnictwa w grupie.

W tym dniu przede wszystkim liczyła się zabawa! Przedszkolaki brały aktywny udział
w różnego rodzaju grach i zadaniach poświęconych kropkom. Mogli: rysować i malować kropki, układać  gąsienicę z kropek, przeliczać kropki, być tropicielami kropek oraz aktywnie słuchać książki pt. „Naciśnij mnie” autorstwa Harve Tullet. Nie zabrakło też toru przeszkód i zabaw z piłką. Przedszkolaki ustawieni w pociąg czekając na swoją kolej, musieli pokonać tor przeszkód, by na końcu trafić piłką do celu. Motyw kropki był obecny w różnych działaniach, najważniejsza jednak w tym dniu była radość i zabawa naszych wychowanków. Było twórczo i kreatywnie!

Z niecierpliwością czekamy na kolejne Święto Kropki, które na pewno będzie pełne uśmiechu, radości oraz fajnej zabawy.

Danuta Jagodzińska