Projekt Krokus

Uczniowie  klasy IV, V-VI  oraz VII-VIII Szkoły Podstawowej w  Specjalnym  Ośrodku   Szkolno-Wychowawczym w Sulęcinie po raz kolejny włączyli się do Projektu Krokus koordynowanego w Polsce przez  Żydowskie Muzeum Galicja. Projekt został zainicjowany przez Holocaust Education Trust Ireland.  Celem projektu jest upamiętnienie wszystkich dzieci-ofiar Holokaustu. W ramach   Projektu  Krokus   uczniowie z  różnych krajów   m.in.  Polski,  Ukrainy i Białorusi, Chorwacji, Słowacji itp. sadzą jesienią cebulki żółtych krokusów. Żółte krokusy zakwitają na początku wiosny i przypominają o dzieciach, których życie skończyło się tragicznie. Uczniowie w czasie lekcji dowiadują się o losach swoich rówieśników w czasie II wojny światowej.