Projekt BohaterON i „Mamy Niepodległą” w naszej szkole

Uczniowie naszej szkoły uczcili kolejną rocznicę Powstania Warszawskiego, przyłączając się  do ogólnopolskiej  kampanii historycznej   BohaterON.  W   czasie  różnych  działań w  szkole  z   uczniami  Szkoły  Podstawowej   i   Szkoły  Przysposabiającej   do    Pracy przeprowadzone zostały lekcje o  Powstaniu Warszawskim, obejrzeli  materiały  specjalnie przygotowane dla poszczególnych grup wiekowych: „Niebajki o powstaniu warszawskim”,   „Mały „- roznosiciel   nadziei, „Co  za  historia”, „Miasto 44”.  Uczniowie  w trakcie lekcji zapoznali  się z  biografią i przygotowali wystawę o powstańcu, który  po wojnie  mieszkał i  pracował  w  Sulęcinie- doktorze  Mirosławie  Dudku  ps.” Starża”. Przygotowali  również własnoręcznie    zaprojektowane   i  wykonane   kartki    dla   powstańców warszawskich z życzeniami, które zostaną do nich  wysłane.

W listopadzie świętowaliśmy Narodowe Święto Niepodległości.  Uczniowie    Samorządu Uczniowskiego z okazji święta wręczali  przedszkolakom, uczniom i   nauczycielom  kartki
w  ramach   ogólnopolskiej, społecznej   akcji  Muzeum   Józefa Piłsudskiego  w  Sulejówku  „Mamy Niepodległą”,  która   trwa  już     od    2013 roku. Mamy   nadzieję,  że   zwyczaj przekazywania kartek   z   życzeniami  z   okazji  Święta Niepodległości  na zawsze zagości
w naszej szkole.

Wioletta Kaźmierczak

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.