#SzkołaPamięta

Powstaniec  warszawski  dr  Mirosław Dudek,  Józef  Kowalski  czy  wiele  ofiar Holokaustu podczas II wojny światowej
to tylko  niektóre  postacie, o  których przypomnieliśmy  w   naszej  szkole
w  czasie    trwania   akcji   Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Po  raz  kolejny włączyliśmy się do  akcji upamiętnienia ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych, w której biorą udział  tysiące  szkół,  przedszkoli   i  placówek  oświatowych. Celem  akcji   jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej  wolności, szczególnie  tych, którzy  są  związani z historią danego miejsca, regionu,   społeczności.

Uczniowie  na   różne  sposoby  starali    się  upamiętniać lokalnych bohaterów. W trakcie  lekcji  zapoznali  się  z  biografią  i  przygotowali wystawę  o  powstańcu, który   po   wojnie  mieszkał    i  pracował   w   Sulęcinie- doktorze  Mirosławie  Dudku. Prezentacja postaci doktora Mirosława Dudka została pokazana szerszej społeczności Sulęcina. Wystawę można było obejrzeć w Domie Joannitów. Postaramy się zapoznać z tą szczególną postacią również innych mieszkańców Sulęcina. Na wystawie o bohaterach lokalnej społeczności  niektórzy wychowankowie szkoły dowiedzieli się o najdłużej żyjącym  i  mieszkającym przez wiele lat w naszym regionie  żołnierzu  wojny  polsko-bolszewickiej  panu  Józefie Kowalskim,  który   umarł   w  wieku113 lat. Takie i  inne zaskakujące  informacje o lokalnych bohaterach zapadną z pewnością  w pamięci uczniów, ponieważ  nasza #SzkołaPamięta.