Ogólnopolski projekt edukacyjny „Razem przez cztery pory roku”

Grupy przedszkolne „Biedronki”
oraz „Jeżyki” z wychowawczyniami
p. Joanną Kujawą i p. Danutą Jagodzińską meldują, że w Ogólnopolskim projekcie edukacyjnym pt. „Razem przez cztery pory roku” organizowanym przez Specjalne Przedszkole nr 3 w Zamościu wykonały wszystkie zadania z modułu „ZIMA”! 

Przedszkolaki zadania wykonywały przez kilka dni. Jednym z zadań było stworzenie makiety 3D „W zimowej krainie”, w której wykorzystane były  materiały o różnej fakturze. Wspólne projektowanie oraz wykonanie makiety wymagało kreatywności i zaangażowania każdego przedszkolaka.  Nie zabrakło również zabaw z wodą. Kolejnym zdaniem z jakim zmierzyli się wychowankowie, to  wykonanie improwizacji ruchowej z wykorzystaniem biało – niebieskich rekwizytów do utworu „Zima, zima, zima”. Zabawa z muzyką była wielką atrakcją dla dzieci, której towarzyszyły wyjątkowo pozytywne emocje, radość
i nieustający uśmiech. Na zakończenie modułu „Zima”, dzieci miło spędziły czas przy zabawach z cieczą Nienewtonowską – czyli magiczną cieczą. Niby ciecz, ale przecież nie płynie. Jest to bardzo zajmująca zabawa, świetnie działa na wszystkie zmysły, rozwija kreatywność i ciekawość świata.

Było twórczo i kreatywnie!

Już niedługo wdrażamy kolejny moduł „WIOSNA”!

Opracowała:

                                                                                                                      Danuta Jagodzińska

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.