Ogólnopolski projekt edukacyjny „Razem przez cztery pory roku”

Wiosną przyroda budzi się do życia, co daje nam siłę do podejmowania nowych wyzwań. Wyzwania jakie były w III module „WIOSNA” w Ogólnopolskim projekcie edukacyjnym pt. „Razem przez cztery pory roku” organizowanym przez Specjalne Przedszkole nr 3 w Zamościu, a w którym brały udział grupy przedszkolne „Biedronki” oraz „ Jeżyki”
z wychowawczyniami
– dzieci wykonały bezbłędnie.

Przedszkolaki  z chęcią i zaangażowaniem przystępowały do zadań,  które sprawiły
im dużo frajdy. Jednym z takich zadań były zabawy muzyczno-ruchowe z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Nasi wychowankowie je uwielbiają. W innych zadaniach musieli stworzyć kodeks „Małego ekologa” oraz założyć  i obserwować hodowlę roślin. Podejmowane były działania związane z promowaniem postaw ekologicznych.
Dla naszych podopiecznych zadania te nie sprawiły trudności, a wręcz rozbudziły zainteresowanie światem przyrody.

Realizowanie modułu „WIOSNA”  było samą przyjemnością!

Opracowała:

Danuta Jagodzińska