Majowe święta narodowe

„Kto ty jesteś ?  Polak mały. Jaki znak twój? Orzeł biały…”

Maj to niewątpliwie najpiękniejszy miesiąc w roku, to również miesiąc, w którym obchodzimy ważne dla Polaków  rocznice
i święta.

Tradycyjnie jak co roku  przedszkolaki i uczniowie Naszej Szkoły uczcili  – Święto Pracy, rocznicę wstąpienia Polski do  Unii  Europejskiej, Dzień Flagi  Rzeczypospolitej  Polskiej, Święto Konstytucji 3 Maja oraz Dzień Zwycięstwa. Piękną postawą patriotyczną wykazali się wszyscy uczniowie,  którzy w podniosłej atmosferze odśpiewali hymn państwowy „Mazurek Dąbrowskiego”. Powagi uroczystości nadały przypięte biało-czerwone kotyliony. Uczniowie  z  nauczycielami wykonali okolicznościowe dekoracje, biało-czerwonymi barwami  ozdobione zostały  tablice i drzwi klas. W czasie lekcji zapoznali się z historią świąt majowych oraz wykonali ćwiczenia z wykorzystaniem programów edukacyjnych.

Barbara Nowak -Mazurczak

opiekunki  Samorządu  Uczniowskiego