Z wizytą w Straży Pożarnej

W dniu 11.05.2022 r. dzieci z naszej placówki odwiedziły Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Sulęcinie. Dzięki życzliwości strażaków wychowankowie SOSW mogły oglądnąć wozy strażackie i  sprzęt potrzebny do gaszenia pożarów.

Dzieci miały możliwość wejścia do wozu strażackiego i podziwiać jego wyposażenie, jak również wypróbować krótkofalówkę przez, którą mogły zgłosić pożar- z czego oczywiście skorzystały. Niebywałą atrakcją dla dzieci był pokaz rozpoczęcia akcji ratowniczej, gdzie mogły usłyszeć komunikat o przewróconym drzewie na drodze i zobaczyć ratownika, który zjeżdża po rurze i w szybkim tempie ubiera się do wyjazdu. Dzieci po akcji miały okazję dotknąć stroju strażaka, a także przymierzyć hełm i rękawice. Ogromną radość sprawiło naszym podopiecznym lanie wody z węża strażackiego.

Dzieci wykazały zainteresowanie spotkaniem- były aktywne, zadawały pytania i z uwagą słuchały odpowiedzi. Podczas spotkania poznaliśmy tajniki odpowiedzialnej i pożytecznej pracy strażaka. Za piękny pokaz dzieci podziękowały samodzielnie wykonanymi laurkami
i rysunkami, które na koniec wręczyły strażakom.

Opracowała:
Joanna Kujawa