Na wsi

„Rodzina jest w życiu oparciem, czymś co chroni co daje siłę”   (Sophia Loren)

W dniu 16.05.2022r. przedszkolaki z grupy „Biedronki” wybrały się na wycieczkę
do małego gospodarstwa w Krzeszycach,
by spędzić tam dzień rodziny.

Niewątpliwą atrakcją w gospodarstwie były zwierzęta. By poznać mieszkańców,
dzieci wraz z rodzicami musiały wziąć udział w zabawie zwanej podchody.
Zadaniem dzieci było odnalezienie kopert i odczytanie zadania znajdującego się w środku. Do kopert doprowadzały strzałki. Pierwszym zadaniem jakie miały wykonać, było policzenie krów w stodole, a następnym nakarmienie kur. Gdy kury zostały nakarmione, przedszkolaki musiały otworzyć kolejną kopertę,  której celem było pozbieranie jajek
do koszyków, a potem pogłaskanie malutkich kurczaczków.
W drugiej kolejności zadanie, które czekało na dzieci odbyło się na łące. Tam dzieci zbierały różne kwiaty, by później zrobić z nich piękne zielniki. Po skończonej pracy
na dzieci czekało ognisko. Wiele emocji wzbudziło pieczenie kiełbasek i zrobienie z mąki własnych jaszczurów, które również mogły upiec.

Przedszkolaki z wielką radością spędziły ten dzień razem z rodzicami. Wycieczka ta poszerzyła wiedzę na temat zwierząt, dostarczyła wrażeń sensorycznych jak i zacieśniła więzi naszej grupy. Spędzony czas należy do udanych o czym świadczyły uśmiechnięte buzie dzieci jak i ich rodziców.

Dziękujemy za ten dzień!

Joanna Kujawa