Ogólnopolski projekt edukacyjny „Razem przez cztery pory roku”

Lato coraz bliżej, a wraz z nim zbliżają się wakacje. Przed wakacjami grupy przedszkolne „Biedronki” oraz „ Jeżyki” zdążyły wykonać zadania z ostatniego,
IV już modułu w projekcie edukacyjnym, jakim było – LATO.

Zadania w tym module to :

• Zorganizowanie zabawy w podchody na świeżym powietrzu
  • Wspólne stworzenie zielnika
  • „Wakacyjne pocztówki”- malowanie farbami na folii spożywczej

Meldujemy, że wszystkie zadania zostały wykonane z radością i wielkim zaangażowaniem.

Podchody to świetna zabawa dla każdego. Przedszkolaki mogły w niej uczestniczyć podczas wyjazdu na wieś. Chcąc zobaczyć wiejskie zwierzęta, dzieci musiały odnaleźć koperty i wykonać zadanie umieszczone w środku.

Do zrobienia własnych, pięknych zielników wybraliśmy się na łąkę , aby móc nazbierać różne kolorowe kwiaty. Zielniki wyszły przepiękne.

Malowanie farbami rozwija wyobraźnię, wychowankowie mogli puścić wodze fantazji
 i na dużym formacie według własnego pomysłu namalować pocztówki z wymarzonych wakacji.

Głównym celem w Ogólnopolskim projekcie edukacyjnym pt. „Razem przez cztery pory roku” organizowanym przez Specjalne Przedszkole nr 3 w Zamościu, było promowanie treści z zakresu edukacji przyrodniczej, rozwijanie samodzielności i kreatywności dzieci.

Każde podjęte działania sprawiły wiele radości dzieciom, a nam wychowawczyniom zadowolenie i satysfakcję. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym będzie kolejna edycja projektu.

Opracowała:

Danuta Jagodzińska