Świąteczny klimat w SOSW w Sulęcinie

Rada Rodziców Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulęcinie tradycyjnie zorganizowała dla naszych wychowanków konkurs plastyczny o tematyce bożonarodzeniowej. W tym roku było magicznie- Rodzice zorganizowali również Jarmark Świąteczny, podczas którego sprzedawano prace konkursowe oraz przepyszne ciasta.

„Święty Mikołaj w oczach dzieci” to temat tegorocznego konkursu świątecznego. Jego głównym celem było zacieśnianie więzi rodzinnych i czerpanie radości z efektów wspólnych działań twórczych. Ponadto postawiono sobie takie cele, jak:

  • Pogłębianie wśród dzieci wiedzy o życiu i działalności świętego Mikołaja – biskupa Miry.
  • Rozwijanie wrażliwości dzieci na potrzeby drugiego człowieka, wychowanie do czynnego zaangażowania w różne formy pomocy.
  • Odwołanie się do uniwersalnych wartości, takich jak: dobroczynność, szlachetność, wrażliwość, miłosierdzie, dzielenie się z innymi nie tylko dobrami materialnymi, ale również duchowymi.
  • Kształtowanie postawy otwartości na drugiego człowieka i odpowiedzialności za siebie i innych.
  • Rozwijanie umiejętności manualnych dzieci, twórczych zainteresowań i wyobraźni dziecka.

Zainteresowanie konkursem było duże- wpłynęło 36 niezwykłych prac. Mikołaj objawił nam się w przeróżnych formach: stroiki, zawieszki, formy przestrzenne, rysunki, kartki świąteczne, dekoracje świetlne… Ten widok zdecydowanie cieszył oko!
Zgodnie z założeniami konkursu w tym roku nie wyłaniano zwycięzców- wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami i drobnymi upominkami ufundowanymi przez Radę Rodziców. Podsumowanie konkursu odbyło się 14.12.2022 r. Podczas spotkań z przedszkolakami i uczniami Pani Dyrektor Danuta Werner wraz z przedstawicielkami Rady Rodziców Panią Sandrą Rogóż i Panią Joanną Dziamską wręczyły każdemu uczestnikowi dyplom, książkę i mikołajkowy, pięknie dzwoniący długopis.

W dniu 15.12.2022 r. rodzice przygotowali Jarmark Świąteczny. Parter w nowym budynku szkoły wypełniły piękne konkursowe dekoracje, smakowite ciasta oraz zapach leśnych gałązek. Atmosfera była magiczna! Od wczesnych godzin porannych uczniowie, rodzice oraz pracownicy Ośrodka nabywali te znakomitości, czego efektem jest zebranie kwoty 1472,51zł, która zasili konto Rady Rodziców i pozwoli na realizację kolejnych przedsięwzięć na rzecz wychowanków SOSW w Sulęcinie.

Przedstawicielki Rady Rodziców serdecznie dziękują uczniom za przygotowanie pięknych prac i zapraszają do udziału w kolejnych konkursach. Pragną również podziękować pracownikom Ośrodka za wsparcie podczas organizacji Jarmarku Świątecznego.

Urszula Kołodziej
opiekun Rady Rodziców SOSW w Sulęcinie

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.