Przedszkolaki na III Małej Olimpiadzie Przedszkoli Specjalnych w Sulechowie

Dnia 23.02.2023 roku przedszkolaki
z SOSW w Sulęcinie uczestniczyły w III Małej Olimpiadzie Przedszkoli Specjalnych w Sulechowie. Organizatorem Olimpiady było Przedszkole Specjalne „Bajka” przy Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Sulechowie.

Wśród zawodników reprezentujących nasze przedszkole znaleźli się: Jakub Kaniuczok, Sara Naranowicz, Maja Lewitzka i Hania Małyszko.

Pod opieką Eweliny Dudasz i Danuty Jagodzińskiej przedszkolaki z uśmiechem na twarzy oraz determinacją ruszyły w drogę!

Po przybyciu na miejsce oraz zajęciu swoich stanowisk odbyło się oficjalne przywitanie wszystkich uczestników. Na Olimpiadę przyjechały przedszkolaki z Międzyrzecza, Gorzowa Wielkopolskiego, Świebodzina, Nowej Soli, Zielonej Góry,  Wschowy a także z Sulechowa. Przed przystąpieniem do zmagań sportowych wszyscy uczestnicy wzięli udział w rozgrzewce. Jak przystało na prawdziwych sportowców!  Przedszkolaki rywalizowały ze sobą w czteroosobowych drużynach biorąc udział w czterech konkurencjach. Na opiekunów grup także czekało zadanie do wykonania, był to tor przeszkód. Podczas konkurencji dzieci mogły liczyć na wsparcie i doping nie tylko opiekunów, ale także publiczności oraz wolontariuszy. Nad poprawnością wykonywanych konkurencji czuwał sędzia, który informował nas czy zadanie zostało zaliczone. Nasze przedszkolaki wykazały się szczególnym zaangażowaniem, dbałością podczas wykonywania zadań oraz po raz kolejny pokazały ducha walki! Wszystkie konkurencje zostały poprawnie wykonane i zaliczone przez sędziego!

Dla przedszkolaków oraz opiekunów był to czas pełen emocji, ale przede wszystkim radości. Dobra zabawa, integracja a także przełamywanie własnych barier to kluczowe cele III Małej Olimpiady. Z Olimpiady wróciliśmy bogatsi o nowe doświadczenia, które dają nam więcej odwagi w odkrywaniu siebie i świata.

W Olimpiadzie nie było przegranych. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy medal, nagrody a przedszkola, które reprezentowali mali sportowcy puchary oraz bardzo bogate prezenty.

Ewelina Dudasz