DZIEŃ BEZ PLECAKA

Pomysł na Dzień Bez Plecaka zyskał popularność
w naszej szkole, dlatego 31 marca ponownie uczciliśmy nietypowy dzień. Na czym on polegał? Przybory szkolne, książki, zeszyty spakowane były w…  Możliwości i wyobraźnia uczniów były nieograniczone!

 

Pomysły w tym roku były również oryginalne. Przy ławkach i na szkolnych korytarzach pojawiły się: pojemniki do ciasta, worki na odzież sportową, torby do pakowania zakupów oraz skrzynka na narzędzia, pudełka na narzędziach, reklamówki, a nawet pojemniki do mleka. Pomysł na Dzień Bez Plecaka był miłym i zabawnym sposobem na integrację społeczności szkolnej. Jednak pierwotnym zadaniem Dnia Bez Plecaka jest zwiększanie świadomości na temat trudnych warunków bytowych wielu uczniów oraz trudności w dostępie do edukacji.

Mongai Fankam, aktywistka i założycielka fundacji jest pomysłodawczynią tego dnia. Jako dziecko Mongai podróżowała ze swoją mamą do Kamerunu w Afryce. Wiele dzieci nosiło tam swoje podręczniki szkolne w rękach lub w plastikowych torbach przez wiele kilometrów. Mongai chciała, by uczniowie z jej amerykańskiej szkoły mogli przekazać plecaki afrykańskim uczniom i ułatwić im codzienne pokonywanie drogi do szkoły oraz zrozumieć, z jakimi utrudnieniami zmagają się rówieśnicy z Kamerunu. Dyrektor szkoły podstawowej Blythe ustanowił Dzień Bez Plecaka. Akcja chociaż zabawna — ma dużo ważniejsze przesłanie. Coraz więcej szkół do niej dołącza.

Dziękujemy za udział i pomysły.

Zapraszamy znowu do zabawy za rok!!!

Wioletta Kaźmierczak

Samorząd Uczniowski

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.