ŚWIĘTA MAJOWE

„Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, tylko dlatego, że własna”
                       Seneka

Święta majowe w Kalendarzu imprez szkolnych zajmują specjalne miejsce
i dlatego nie możemy o nich zapominać, albowiem budują naszą narodową tożsamość.

25 kwietnia w SOSW odbył się uroczysty apel przygotowany przez uczniów z Samorządu Uczniowskiego: Wiktorię Łukasiewicz, Wiktorię Krawczyk, Jakuba Krawczyka, Kamila Wojewódkę, Aleksandra Gliniaka, Filipa Blecharczyka, Lenę Misiewicz, Lenę Hofman i Jana Wiercińskiego. Całość pod kierunkiem nauczycielek opiekującuch się Samorządem Szkolnym. Uczniowie przedstawili krótko historię świąt majowych: Święta Pracy, 19. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskie, Święta Konstytucji 3 Maja oraz Dnia Zwycięstwa. Przedstawiona prezentacja multimedialna przeplatana była wspólnym odśpiewaniem utworów „Ody do radości”, „Mazurka 3 Maja” ,„Jesteśmy Polką i Polakiem” oraz „Siekiera, motyka…”, co stworzyło niepowtarzalny świąteczny nastrój. Wyjątkowość apelu podkreśliła prezentacja narodowego tańca – poloneza, w wykonaniu uczniów Samorządu Uczniowskiego.

Po części historycznej apelu podsumowany został udział w ogólnopolskiej akcji Centrum Edukacji Obywatelskiej „Samorządy mają głos”, w ramach której uczniowie przygotowywali szkolne wybory do władz Samorządu Uczniowskiego. Podsumowana została również ogólnopolska akcja „BohaterON” upamiętniająca żołnierzy Powstania Warszawskiego. Pani dyrektor Danuta Werner otrzymała podziękowania – dyplomy dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego za udział w obu programach, wystosowane przez organizatorów edukacyjnych programów. Dyplomami za przeprowadzenie działań w ramach wspomnianych akcji uhonorowani zostali uczniowie: Wiktoria Łukasiewicz, Wiktoria Krawczyk, Jakub Krawczyk, Kamil Wojewódka, Lena Misiewicz i Lena Hofman.

Barbara Nowak-Mazurczak, Wioletta Kaźmierczak

opiekunki Samorządu Uczniowskiego