PIKNIK RODZINNY NAD JEZIOREM OSTROWSKIM (22.05.2024 r.)

Uczniowie
klasy III SP A zaprosili swoje rodziny na piknik rodzinny z okazji Dnia Mamy i Dnia Taty.

 

Przygotowania do tego dnia trwały długo- uczniowie przygotowali dla swoich rodziców występ artystyczny oraz prezenty. W środę, wczesnym rankiem, wszyscy spotkali się na plaży przy jeziorze Ostrowskim. Bardzo się cieszymy, że frekwencja dopisała: pojawili się niemal wszyscy zaproszeni goście (bardzo brakowało nam naszego kolegi Brajana i jego rodziny!). Po krótkim powitaniu spotkanie rozpoczęło się od występu. Chłopcy przystrojeni w kowbojskie kapelusze odśpiewali piosenkę Cleo „Żywioły”. Rodzice słuchali z zaciekawieniem a na ich twarzach było widać szerokie uśmiechy. Nagrodzili swoich synów oklaskami i głośnymi okrzykami radości. Pojawiła się nawet prośba o bis! Uczniowie wręczyli swoim rodzicom prezenty, którymi były samodzielnie wykonane z gliny talerzyki na biżuterię dla mam oraz słoiki mocy dla ojców.   

Po tych emocjach rodzicom zaproponowano chwilę wytchnienia przy kawie i słodkim poczęstunku, a najmłodsi uczestnicy imprezy wybrali się na „Poszukiwanie skarbu”! Otrzymali mapę, która prowadziła ich do kolejnych zagadek i zadań, takich jak: „Ludzkie rzeźby”, „Lekcja kaligrafii” i „Niedźwiedzia gimnastyka”. Dzięki świetnej współpracy uczniów i ich sióstr udało się odnaleźć tajemniczy skarb, który niesamowicie ucieszył wszystkie dzieci. Okazał się tak smakowity, że zniknął w mgnieniu oka!  

Reszta czasu upłynęła nam na wspólnych konkurencjach sportowych dla dzieci i dorosłych, odpoczynku na łonie natury oraz wspólnym ognisku.  

Ten dzień był dla nas niezwykle radosny i pełen wspaniałych chwil. Świetnie bawiły się zarówno dzieci, jak i dorośli.  

 

Opracowanie: Urszula Kołodziej  
Współautor: Jakub Fiedorowicz

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.