Czas uczęszczania do szkoły, to czas rozwoju, poznawania świata i zdobywania nowych umiejętności. Aby droga do szkoły była bezpieczna, uczniowie muszą poznać zagrożenia, których mają unikać. Poznaliśmy zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, przechodzenia przez jezdnię z sygnalizacją świetlną i przejścia bez świateł oraz zapoznaliśmy się z zachowaniem dziecka, jako pasażera dojeżdżającego do szkoły. Czytaliśmy książki: ”Jak przechodzić przez ulicę” Elżbiety Zubrzyckiej, „Bezpieczni na drodze” Christy Wiskirchen i Thorstena Saleina oraz inne. Przygotowaliśmy karty pracy, kolorowaliśmy malowanki, rozwiązywaliśmy zagadki, słuchaliśmy piosenek i wierszy o bezpieczeństwie, oglądaliśmy filmy edukacyjne na kanale YouTube, układaliśmy historyjki obrazkowe. Celem podjętych działań było kształtowanie właściwych nawyków zachowania w ruchu drogowym, rozwijanie koordynacji wzrokowo-słuchowo-ruchowej, zapoznania z wybranymi znakami drogowymi, poznanie zagrożeń w poruszaniu się po drodze do szkoły.
Dorota Nazwalska






















