„Grzybobranie i inne granie”

IMG_069705 października 2016r. w ramach realizacji projektu „(O)twórzMY wspólny świat” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich odbył się integracyjny rajd i turniej gier planszowych pod hasłem – GRZYBOBRANIE I INNE GRANIE.   Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulęcinie wraz z 70 uczniami szkół powiatu sulęcińskiego: Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków, Gimnazjum im. Jana Pawła II, I Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Licealnych Zawodowych im. Unii Europejskiej w grupach udali się na Uroczysko-Lubniewisko w Żubrowie. Dwie grupy integracyjne: Rowerowa i Nordic –walking, podzielone zostały zgodnie z zainteresowaniami     i możliwościami fizycznymi uczniów. Do realizacji w/w działania zostało kupionych w ramach projektu 10 rowerów górskich oraz 10 zestawów kijów do nordic-walking.

Po godzinnej aktywności sportowej dotarliśmy na miejsce, gdzie czekało na nas ognisko i coś na ząb. Pogoda przestała nam sprzyjać, więc aby się rozgrzać i nabrać sił do wysiłku intelektualnego kiełbaska z ogniska, ciepła kawa i herbata okazały się zbawienne.

Kolejnym etapem integracji był Turniej Gier Planszowych do którego realizacji zostało kupionych kilkanaście rodzajów gier, również w ramach realizacji projektu. Osiem grup w skład, których wchodzili uczniowie różnych szkół przystąpili do wspólnej zabawy i rywalizacji. Po godzinnej aktywności konkurs został rozstrzygnięty, nagrody rozdane. Na dworze coraz zimniej.  Ciepła grochówka i coś słodkiego motywowało nas do integracji.

Żegnaliśmy się w deszczu i tak też wracaliśmy do szkół, jedni rowerami a inni pieszo.

Kolejne działanie – 3 listopada godz. 10.00 w ośrodku Agroturystycznym Kormoran- KONFERENCJA  „Integracja niepełnosprawnych – możliwości i szanse”  Pod Patronatem: Kuratora Oświaty Województwa Lubuskiego, Starostwa Powiatowego w Sulęcinie oraz TVP Gorzów Wlkp.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.